Мета проекту – популяризація пішохідних мандрівок горами та населеними пунктами Косівського району серед українських та іноземних туристів.
Нам вже 10 років! Від часу створення волонтерського проекту «Гуцулія», про туризм на Косівщині та в Карпатах, ми вже опублікували більше 500 статтей, описів маршрутів та карт (gps-точок). В Косові є маршрути різної складності для пішохода і велосипедиста, тут можна ходити три тижні в межах Косова і сусідніх сіл — кожен день новий маршрут.
У нашого сайту “Гуцулія”, в 2023 році, нарешті новий дизайн! Нова тема краще адаптована для користувачів смартфонів, а також є більш сучасною та легшою в користуванні — сподіваємось, що вам сподобається!
Найпопулярнішу статтю переглянуло вже 80 тисяч осіб – похід на легендарний Косівський базар!
Туристи, які відвідали наш сайт і зацікавились мандрами в Карпатах можуть скористатися послугами туристичного гіда Тараса Пасимка. Гід, журналіст та громадський активіст Тарас Пасимок розробив та описав близько 1000 маршрутів та публікацій для проектів МапаКосів, ВелоКосів, Гуцулія та інших косівських сайтів і отримав дві грамоти від Івано-Франківської ОДА та облради за сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток туризму Івано-Франківської області, високий професіоналізм та з нагоди Всесвітнього для туризму та Дня туризму в Україні, а також переможець головної туристичної премії області.
За 10 років на порталі з’явились публікації туристичного спрямування, пішохідних та велосипедних маршрутів, карти, описи маршрутів, статті, фото та відео-звіти.
На сайті є інформація про туристичні точки не лише Косівського та Верховинського району, а також і українських Карпат та всієї України.
Активний відпочинок вже давно увійшов у моду: це здорово і доступно, це приносить справжнє задоволення. А Карпати — це найкраще в Україні місце для активного відпочинку і не тільки взимку. Карпати влітку — це чиста природа, мало людей, ягоди і гриби, світанки під хмарами — краще гір можуть бути тільки гори!
За 10 років на наших косівських сайтах зібрано 200! gps-треків, 200! gps-точок і кілька тисяч фотографій та відео. Загальна кількість статтей та маршрутів про туризм на Косівщині і Карпатах на трьох наших сайтах перевищує 1000! статтей.
- Туристичні атракції на карті
- Цікаві статті та публікації
- Пішохідні маршрути з GPS-треками
- Веломаршрути з GPS-треками
Як допомогти проекту? Donate
Мета проекту «Гуцулія» — популяризація туристично-культурного потенціалу Косівського району серед українських та іноземних туристів, налагодження міжнародних зв’язків і, як результат, покращення економічного, туристичного і культурного розвитку Косівщини. Проект створено двома волонтерами з Косова і хоча він некомерційний для його роботи та розвитку потрібна ваша допомога.
Інформаційно — поширюйте інформацію про проект на своїх сторінках у соц. мережах. Коментуйте та пишіть відгуки до публікацій на сайті та у ФБ. Присилайте ваші статті нам на сайт.
Фінансово — кошти необхідні для розробки та опису нових маршрутів, оплати домена, хостингу, адміністрування сайту.
Ми продовжуємо наполегливо робити свою справу — розвиваємо туризм на Гуцульщині на громадських засадах. І хоча б, здавалось, за 10 років ми вже побували всюди, проте Косівщина не перестає дивувати! Варто зазначити, що всі наші проекти та сайти існують виключно на громадських засадах і жодної допомоги чи сприяння від держави, місцевої влади чи інших організацій ми, на жаль, не отримуємо.
На наших сайтах ви знайдете інформацію про туристичні об’єкти Косівщини — музеї та пам’ятки природи, докладні описи, відео та фотографії вело маршрутів, gps-треки та багато іншого.
Кожен рік ми відкриваємо хоча б один новий маршрут, та оновлюємо старі маршрути для актуалізації інформації. Кожен рік тисячі туристів приїжджають, щоб побачити в живу те, що вони знаходять в описах «Гуцулії». Відгуки від туристів тільки позитивні!
Але є й інша сторона медалі, не заслужену славу отримують новинні ресурси регіону, які брудно копіюючи наші тексти та фотографії видають їх за свою роботу, отримують від цього монетизацію цієї інформації та порушуючи закон про авторське право.
Хоча це волонтерська робота і ми не отримуємо від неї абсолютно ніяких прибутків, ми змушені також крім свого часу вкладати кошти в це хобі. Це недешеві велосипеди, екіпірування, запчастини, відеокамери, фотоапарати, GPS навігатори, акумулятори і т.д., які не виробляються в Україні, а отже ціна на все спорядження рахується в євро та доларах.
За 10 років зроблено титанічну роботу, великий внесок в розвиток туризму, впізнаваності регіону, розвитку ЕКОлогічного напрямку туризму-велоруху.
Пандемія внесла зміни у туризм. Проте закордонний відпочинок можна поміняти на бюджетний вітчизняний. Гостинна Косівщинна наприклад, має чим приємно здивувати.
З кожним роком збільшується інтерес туристичних фірм та туристичних агенцій до нашого краю, збільшується потік відпочиваючих. І в кожному населеному пункті Косівщини є чарівні куточки для туриста. Проблема в тому, що інформації про район мало, періодично обмеженим накладом видаються довідники-путівники, в інтернеті є сайти з інформацією про заклади відпочинку та харчування в Косівському районі. Та й, в основному, ця вся інформація про набільш відомі туристу населені пункти, такі як, власне, Косів, села Шешори та Космач. А більш віддалені села залишаються без належної уваги.
Крім того, туриста, крім «проживання-харчування» цікавлять й інші атракції: новини та події в регіоні, музеї, народні майстри, базари, водоспади, гуцульські церкви, пам’ятки природи, історії, культури та архітектури.
Для того, щоб надати туристичній інфраструктурі району всебічного розвитку, а туристам — вичерпну, докладну і реально корисну інформацію, створено єдиний рекламно-інформаційний туристичний веб-портал — картографічний інтернет каталог-довідник Косова і Косівського району «Гуцулія».
Ресурс «Гуцулія.інфо» є логічним продовженням вже діючого успішного проекту «ВелоКосів» — метою якого є популяризація велосипедних поїздок горами та населеними пунктами Косівського району серед українських та іноземних туристів, а також проекту «МапаКосів» — гірські маршрути Косівщини та Карпат.
Метою проекту є розвиток та популяризація туристично-культурного потенціалу Косівського району серед українських та іноземних туристів, налагодження міжнародних зв’язків і, як результат, покращення економічного і культурного розвитку Косівщини.
Завданням проекту є збір інформації по Косівському району та веб-портал картографічного каталога-довідника з цікавими публікаціями і докладним описом, фото, відео, координатами та розміщенням на карті всіх атракцій району (садиби зеленого туризму, готелі, ресторани, заклади дозвілля та харчування, автостанції, озера, водоспади, церкви, музеї — пам’ятки природи, історії, культури та архітектури), зі зручною навігацією, пошуком та відгуками відвідувачів.
Ключовим напрямком проекту є формування базового туристичного продукту, за яким можна позиціонувати й представляти Косівщину, як туристичний край.
Ми об’їздили всі населені пункти Косівського району (місто Косів + 44 населені пункти) з GPS-трекером і фотоапаратом. Зробили детальні описи, фото, відео, координати всіх туристичних атракцій (садиби зеленого туризму, готелі, ресторани, заклади дозвілля, автостанції, озера, водоспади, церкви, музеї — пам’ятки природи, історії, культури та архітектури).
Розвиток сільського зеленого туризму, залученню інвестицій у туристичну галузь району, підвищенню зайнятості населення та розвитку підприємництва, впровадженню нових форм організації туризму, популяризації мережі туристично-екскурсійних атракцій та маршрутів, залученню українців та іноземних громадян до пізнавання багатої природної та історико-культурної спадщини нашого краю, збереження екологічної рівноваги.
Туристична галузь на Косівщині є важливим чинником стабільного і динамічного збільшення надходжень до місцевого бюджету, позитивного впливу на стан справ в багатьох галузях економіки (транспорт, торгівля, зв’язок, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів широкого вжитку, народно-художніх промислів та інше).
Результатом проекту є зростання іміджу району, як туристичного краю в Україні та за її межами, а також зростання надходжень у місцеві бюджети.
«Гуцулія» ставить собі за мету розповідати косівчанам та всім зацікавленим про історію, сучасність міста-отг-району та його цікавинки в статтях та фотографіях. Вітаються ваші доповнення, поправки, тематичні матеріали, фотографії та коментарі стосовно як окремих матеріалів, так і проекту в цілому. Запрошуємо вас до співпраці:
Якщо ви фотограф
Якщо ви фотографуєте і маєте цікаві серії фотографій, пропонуємо вам розміщення ваших серій на ресурсі з вказанням авторства і посиланням на ваш ресурс.
Якщо ви історик
Якщо ви вивчаєте історію Косівщини і знаєте маловідомі факти про історію міста, ви можете поділитися вашими знаннями на сторінках ресурсу під вашим авторством і з посиланням на вас, як на джерело.
Якщо ви любите Косів
Якщо ви любите Косів і маєте в домашньому архіві старі фотографії, листівки, календарі та будь-що з символікою чи назвою міста, ми зможемо просканувати ваші безцінні реліквії і викласти скани на сайт з вказанням, що вони з вашої колекції і з посилиланням на вас.
Автор тексту – Тарас ПАСИМОК
Фото Станіслав Михайлюк
Коментарів: 15
Pasymok Taras YUrevich, 17.03.2023 о 19:22
Все фист файно і фист газовано, єдине, щоб виправив в статті, це те що в категорії атракції найпопулярніша стаття це косівський базар, а в категорії публікації стаття про гриб веселку, яка має рекорд на всіх косівських сайтах – більше 100 тисяч переглядів https://huculia.info/mushroom-veselka/
А також де згадуються сайти МапаКосів і ВелоКосів додав би посилання на ці сайти, а так то моща, вітаю всіх причетних до цього туристичного монстра)
Тарас, 18.03.2023 о 11:33
Додайте в статтю:
Проекту Мапакосів – 10 років
https://mapakosiv.if.ua/2830/
Проекту ВелоКосів – 10 років
https://velokosiv.if.ua/2020/04/05/5457/
І закріпіть статтю в топ на сайті!)
Мандрівки в гори на Косівщині | МапаКосів, 10.04.2023 о 13:19
[…] 10 років, від часу створення волонтерського проекту […]
Хребет Ігрець (gps-треки) | МапаКосів, 10.04.2023 о 13:25
[…] села Буківець, а точніше з Буковецького перевалу, для туриста […]
Послуги гіда в Карпатах | МапаКосів, 21.04.2023 о 19:06
[…] високий професіоналізм та з нагоди Всесвітнього для туризму та Дня туризму в Україні, а також переможець головної […]
Лекторій “Бойківські Карпати” | МапаКосів, 18.05.2023 о 14:42
[…] Спікером заходу, який відбувся у форматі public talk, був Тарас Пасимок з міста Косів – туристичний гід, журналіст, громадський активіст, автор більше 1000 маршрутів і публікацій для проєктів МапаКосів, ВелоКосів, Гуцулія. […]
Гід, провідник, екскурсовод | МапаКосів, 19.05.2023 о 11:32
[…] туристичних сайтів МапаКосів, ВелоКосів та Гуцулія. Тож його історії та поради з власного досвіду нікого […]
Гуцулія: Туристичні Місця | Гуцулія, 30.05.2023 о 21:03
[…] Туристичному порталу «Гуцулія» — 10 років! […]
Косівський гід розповів про туристичні маршрути | МапаКосів, 09.06.2023 о 15:09
[…] Сайту Гуцулія.інфо – 10 років […]
ТОП-10 місць Косівщини | МапаКосів, 30.07.2023 о 21:09
[…] Недалеко знаходиться річка Черемош. Проходить через гуцульське село Бабин, звідки грунтовою дорогою піднімається до […]
Тарас, 30.08.2023 о 17:53
Додайте на початок статті:
Туристичні місця
https://huculia.info/category/blog/best-places/
Гарні новини | МапаКосів, 01.10.2023 о 16:36
[…] Сайту Гуцулія.інфо – 10 років […]
Похід у Карпати з гідом | МапаКосів, 26.10.2023 о 12:00
[…] що гуцул може пройти за день взимку чи влітку, — це в його генах […]
Підсумки 2023 року (пост вдячності 8), 12.11.2023 о 12:33
[…] Порталу Гуцулія – 10 років […]
Зимовий Кукул | МапаКосів, 03.12.2024 о 10:51
[…] гору Кукул існує три марковані пішохідні маршрути і про кожен я розповім трохи […]