Розвиток туризму є одним із пріоритетних стратегічних напрямків у соціально-економічному та культурному розвитку Косівського району на найближчі десятиліття.

Актуальність проекту

З кожним роком збільшується інтерес туристичних фірм та туристичних агенцій до нашого краю, збільшується потік відпочиваючих. І в кожному населеному пункті Косівщини є чарівні куточки для туриста.

Проблема в тому, що інформації про район мало, періодично обмеженим накладом видаються довідники-путівники, в інтернеті є сайти з інформацією про заклади відпочинку та харчування в Косівському районі. Та й, в основному, ця вся інформація про набільш відомі туристу населені пункти, такі як, власне, Косів, села Шешори та Космач. А більш віддалені села залишаються без належної уваги.

Крім того, туриста, крім «проживання-харчування» цікавлять й інші атракції: новини та події в регіоні, музеї, народні майстри, базари, водоспади, гуцульські церкви, пам’ятки природи, історії, культури та архітектури.

Для того, щоб надати туристичній інфраструктурі району всебічного розвитку, а туристам — вичерпну, докладну і реально корисну інформацію, створено єдиний рекламно-інформаційний туристичний веб-портал — картографічний інтернет каталог-довідник Косова і Косівського району «Гуцулія».

Цей ресурс стане логічним продовженням вже діючого успішного проекту «ВелоКосів» — метою якого є популяризація велосипедних поїздок горами та населеними пунктами Косівського району серед українських та іноземних туристів, а також проекту «МапаКосів» — карти і маршрути Косівщини.

Також вся зібрана інформація каталога-довідника стане в нагоді туристично-інформаційному візит-центру, який неодмінно відкриється в Косові з метою реклами природного потенціалу Косівщини, промоції його туристичних можливостей, залучення широкого кола туристів до відпочинку та подорожей на його території, в тому числі з-за кордону, підвищення рівня туристичих послуг, створення маркетингу туристичного напрямку, що базується на сучасних технологіях.

Мета проекту

Метою проекту є розвиток та популяризація туристично-культурного потенціалу Косівського району серед українських та іноземних туристів і пластунів, налагодження  міжнародних зв’язків і, як результат, покращення економічного і культурного розвитку Косівщини.

Завдання проекту

Завданням проекту є збір інформації по Косівському району та створення веб-порталу картографічного каталога-довідника з цікавими публікаціями і докладним описом, фото, відео, координатами та розміщенням на карті всіх атракцій району (садиби зеленого туризму, готелі, ресторани, заклади дозвілля та харчування, автостанції, озера, водоспади, церкви, музеї — пам’ятки природи, історії, культури та архітектури), зі зручною навігацією, пошуком та відгуками відвідувачів.

Ключовим напрямком проекту є формування базового туристичного продукту, за яким можна позиціонувати й представляти Косівщину, як туристичний край.

Методи реалізації проекту

  1. На велосипедах об’їздити всі населені пункти Косівського району (місто Косів + 44 населені пункти) з GPS-трекером і фотоапаратом. Перед кожним виїздом, з допомогою інформації від міського та сільських голів, депутатів району, літератури та інтернету, складатиметься маршрут поїздки.Чому поїздки на велосипеді? Це сильно мінімізує транспортні витрати бюджету, а також популяризуватиме здоровий спосіб життя.
  2. Зробити детальні описи, фото, відео, координати всіх туристичних атракцій (садиби зеленого туризму, готелі, ресторани, заклади дозвілля, автостанції, озера, водоспади, церкви, музеї — пам’ятки природи, історії, культури та архітектури).
  3. Систематизувати та класифікувати зібрану інформацію.
  4. Створити веб-сайт «Гуцулія» та викласти на нього всі отримані дані, де відвідувачі зможуть легко знаходити потрібну інформацію, добавляти нові дані, коментувати кожен запис та ділитись відгуками.
  5. Розрекламувати проект та веб-сайт «Гуцулія» в інтернеті з допомогою мережі кращих Косівських сайтів та соціальних мереж, публікації в ЗМІ, підприємців та депутатів всі рівнів.
  6. Вивести веб-проект на лідируючі позиції в пошукових системах за основними пошуковими запитами: «Відпочинок в Карпатах», «Відпочинок в Косові», «Зелений туризм в Карпатах» та ін.

Очікувані результати

1.

Розвиток сільського зеленого туризму, залученню інвестицій у туристичну галузь району, підвищенню зайнятості населення та розвитку підприємництва, впровадженню нових форм організації туризму, популяризації мережі туристично-екскурсійних атракцій та маршрутів, залученню українців та іноземних громадян до пізнавання багатої природної та історико-культурної спадщини нашого краю, збереження екологічної рівноваги.

2.

Туристична галузь на Косівщині стане важливим чинником стабільного і динамічного збільшення надходжень до місцевого бюджету, позитивного впливу на стан справ в багатьох галузях економіки (транспорт, торгівля, зв’язок, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів широкого вжитку, народно-художніх промислів та інше).

3.

Реалізація такого проекту сприятиме розвитку туризму на Косівщині, який є пріоритетною галуззю. Результатом проекту буде зростання іміджу району, як туристичного краю в Україні та за її межами, а також зростання надходжень у місцеві бюджети.

Поширення інформації

  1. Інформація про проект та сайт «Гуцулія» поширюватиметься з допомою тематичних анонсів та банерів на 25 сайтах із загальною місячною аудиторією близько 85 000 людей:
  2. Інформація про проект та сайт «Гуцулія» поширюватиметься в інтернеті в соціальних мережах, а також в дружніх тематичних групах з аудиторією близько 7 000 людей:
  3. Публікації в газеті «Гуцульський край» з загальною кількістю підписувачів 3000 людей.
  4. Поширення візитівок та буклетів з допомогою районної, міської та сільських рад, райдержадміністрації, депутатів всіх рівнів.

Життєздатність проекту

Цільова територія проекту буде розширена на інші гірські райони Івано-Франківської області і на перспективу також сусідні області Гуцульщини: Чернівецьку та Закарпатську області. На сайт буде додано всі населені пункти нових районів.

З допомогою інтерактивної форми добавлення інформації на сайт підприємці та організації інших районів Гуцульщини, а також відвідувачі-туристи зможуть добавляти нові дані.

Для розширення цільової групи проекту планується здійснити переклад сайту кількома іноземними мовами.

Забороняється використовувати матеріали з сайту (статті, описи атракцій та маршрутів, фотографії, відео чи GPS-координати) без вказання зворотнього активного посилання чи без згоди адміністратора.

Share