Мандрівна виставка старовинного одягу Слобожанщини ХІХ – поч. ХХ ст. експонуватиметься в Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини.

Унікальна колекція народного одягу була вивезена з окупованих територій на Сході України бійцем батальйону «Айдар» Миколою Павлюченком. Вишиті сорочки, юпки, керсетки багато років збирала жителька м. Старобільська, народна майстриня Єлисавета Главацька. В її колекції є сорочки віком 100–150 років. Жіночі сорочки орнаментовані «вирізуванням» та «біллю», керсетки та спідниці оздоблені оксамитом. Представлені також вишиті рушники та ткані пояси. У цих рукотворних речах поєднуються стилі, характерні для Київщини та Полтавщини.

Через сумнозвісні події на Сході колекціонерка виставила на продаж старовинні речі. Коли айдарівець Микола Павлюченко випадково потрапив на розпродаж одягу, вирішив: унікальну колекцію мусить побачити вся Україна.

На жаль, сам ініціатор цього мистецького проекту, — Микола Павлюченко не зміг бути присутнім на презентації «Евакуйованої колекції» в Косові. На прохання пана Миколи, унікальну колекцію представили в Косівському музеї бойові побратими айдарівця — заступник голови Коломийської міськрайонної організації «Спілка учасників АТО» Михайло Голіней та ветеран військової служби Микола Солоненко.

Серед запрошених гостей особливу увагу привертали військовослужбовці — учасники АТО з реабілітаційного табору «З любов’ю в серці», організованого в селі Розтоки косівськими волонтерами. Мужні чоловіки у камуфляжі стояли поряд з маленькими дівчатками у вишитих сорочках – вихованками гуртка «Художня студія» Косівського районного Центру дитячої творчості, які з великим хвилюванням подарували українським героям зворушливий дитячий малюнок на пам’ять про Косів. Символічно, що прийняв подарунок боєць АТО — доброволець з Грузії.

Завідуюча музеєм Вікторія Яремин.
Дякуємо за надані фото Миколі Солоненку та Роману Печижаку.

Facebook коментарі
Share