«Черемош-Фест» – еко-туристичний фестиваль у Карпатах.

Місія Фестивалю – звернути увагу громадськості на проблему техногенного знищення Білого Черемошу. Річку і її притоки нищать пам’ятниками людській байдужості – дамбами іржавими чорними трубами мінігесів.

Білий Черемош має отримати статус гідрологічного заказника. Тоді ні про які техногенні будови не зможе бути й мови.

Що людям від того, що з Білим Черемошем станеться гідрологічний заказник? Мова не про нікчемний папірець – заказник не станеться без уваги громадськості. І то буде наш заказник.

«Черемош-Фест» у форматі open-air-у-Карпатах збирає на березі Черемошу небайдужих Людей, що створять довкола збереження Білого Черемошу суспільний резонатор.

Фішка Фестивалю у тому, щоб висловлювати свою позицію щодо збереженню Черемошу не (тільки) «прибиранням сміття», а відвідуванням концертів, майстер-класів, еколого-освітніх заходів(театр, кіно, лекції), навіть дегустацією полонинського сиру на Черемош-Фесті можна підтримувати Білий Черемош.

Тому фестиваль «Черемош-Фест» можливий тільки на березі ріки Черемош, Чорного чи Білого, не має значення.

Чому не можна допустити побудови в Карпатах мінігесів?    

  1. Знищуються природні русла та водотоки річок – річку або ховають в іржаву трубу, або ж споруджують дамби, утворюючи водосховища, що швидко заповнюються намулом. Катастрофічні повені в Карпатах – 2008, 1969,1927 (раз на 40 років); якщо стихія зірве дамбу і понесе водосховище – селевий (бо намул потік забере все.
  2. Всі мінігеси, діючі, проектовані, незбудовані та навіть демонтовані повінню 1969 року – ця чума в Карпатах вже була, після 1945 срср понабудовував на карпатських річках мінігесів. Їх всіх забрала повінь) – може виробити заледве піввідсотка від загальної енергопотужності України, в межах статистичної похибки. Ціна, яку б довелося заплатити – сплюндрувати екосистему цілого Карпатського регіону.
  3. Мінігеси будують через «зелений» тариф, згідно якого за кожен кіловат, вироблений на турбінах мінігесів (до 2мвт) держава виплачує власнику 5 грн. Тариф прив’язаний до євро і з 2011 постійно зростає.
  4. Довкола мінігесів накопичується будівельне сміття – іржаві труби капарять ландшафту, що віднаджує туристів з Карпат.
  5. З Черемошу зникне риба (форель, дунайський лосось, марена, підуста, бабець, клень, минь, інші види), велика частина з яких занесені до Червоної Книги України. Бо в трубах риба не живе. А біля дамб рибоходів або ж немає, або ж це просто симулякри.

Але яка альтернатива?

  1. Впровадження енергоощадливих технологій;
  2. Розвиток екологічного відповідального туризму.

Унікальність “Черемош-фесту” – поєднання локації, якісної музики та активного туризму.

Карпати, активний туризм, якісна музика, традиції гуцульської культури, переправи через річку, ровери, коні, ковальство, театр, вогняне шоу, майстер-класи, народне мистецтво – ліжникарство, кераміка, гончарство, якісні майстрові речі, яких не купиш на базарі, гуцульська кухня, еко-мистецькі акції, зустрічі зі знаковими людьми, мандрівниками, екотолоки, кіно, художні майстерні – зустрічі зі знаючими людьми, виступи музикантів з Гуцульщини та з-поза її меж – щороку «Черемош-Фест» збирає кілька тисяч людей, що люблять Карпати.

музеї Гуцульщини: Івана Франка, Грушевського, Параджанова, Романа Кумлика, хата-ґражда, хата-стая;

Рафтинг*- найяскравіша сторінка легенди “Черемош-Фесту”**.

24-26 липня бородаті керманичі «Черемош-Фесту» працюють над Днями Відкритої Води. Запрошуємо до дегустації карпатського адреналінового коктейлю на ріці Чорний Черемош.

На Чорному Черемоші збережений каскад порогів,»те що треба» для рафтингу, найвідоміші з яких Дземброня, Дідів лікоть, Біла кобила, Гучки, Гук.

*рафтинг – проходження перешкод (порогів, бочок, шивер, мілин) гірської річки на рафтах – спеціалізованих плавзасобах

* * «Черемош-Фест» організовує сплави Черемошем (Чорним, Білим, просто) та іншими річками Західної України протягом усього сезону (березень-жовтень).

Екскурсії до визначних місць Гуцульщини:

Довбушеві комори: величний скельний каньйон на горі Синиці, де, згідно легенд, Довбуш запорпав свої скарби (а легенди про Довбуша ніколи не кажуть неправди).

Урочище Терношори: студений водоспад, овіяна легендами про Довбуша скеля (кажуть, що інопланетники заземлялися саме тут, а легенди про Довбуша ніколи не кажуть неправди )

Писаний камінь – на ньому залишили свої закарлючки всі: від Грушевського, Франка, Стефаника Лесі Українки до Васі, Петі та Колі з Замагори, тільки вандалами називають тільки оцих трьох.

Хребет Ігре(и)ць: Оспіваний Коцюбинським – його топтали босі ноженята Іванка та Марічки із геніальної «Тіні забутих предків»:

«ніжно дзвеніла над ним хвоя смерек, змішавшись з шумом ріки, сонце налляло злотом глибоку долину, зазеленило трави, десь курився синій димок од ватри, з-за Ігриця оксамитовим гулом котився грім».(М.Коцюбинський)

Вся програма Фестивалю – бонус тому, хто подолав шлях і примандрував до «Черемош-Фесту».

Найбільша в світі Дримба – символ «Черемош-фесту».

Ідея викувати Найбільшу Дримбу Світу належить Василю Гудимі з Товстого, Тернопілля.

Гуцульська дримба – один із виразних символів гуцульської музичної культури.

Локація

«Черемош-Фест 2015» буде проведено в урочищі Запідок, Верхній Ясенів – за два кілометри від Криворівні, локації перших двох «Черемош-Фестів».

Проведення “Черемош-Фесту” можливе тільки на берегах ріки Черемош – Чорного, Білого чи просто Черемошу. Ми обов’язково провели б «Черемош-фест» на Білому Черемоші – але там немає ніякої інфраструктури, навіть місця – але ми проводимо його наскільки це можливо, близько до Білого Черемошу.

140 км від Івано-Франківська, 270 від Тернополя, 280 від Львова.

Музична програма Черемош-Фесту 2015:

Вій (Київ), Zapaska (Кам’янець-Подільський), Гуцул Каліпсо (Чернівці), Pushkin Klezmor Band (Київ), Гуцули (Верховина), РоСол (Івано-Франківськ), Петрос (Ворохта), Петровичі (Ворохта), Механічний апельсин (Рівне).

Саме тут Михайло Коцюбинський написав «Тіні забутих предків».

Вже синіми хмарами підпирали край-небо буковинські верхи, оповились блакиттю близькі Синиці, Дземброня і Біла Кобила, курився Ігрець, колола небо гострим шпилем Говерля, і Чорногора важким своїм тілом давила землю.

М.Коцюбинський

Організатором “Черемош-Фесту 2015” – Фонд Розвитку Екотуризму “Витоки”

Facebook коментарі
Share

Fees : 149 грн.