Майже непомітно і без шуму організатори косівської виставки фруктів провели велику роботу.

Фруктова виставка, яка проходила в Косові 1-6 жовтня, організована Окружною Рільничою Спілкою та місцевою владою під керівництвом інспектора Анджея Квапневського зі Львова та за активної професійної співпраці пані Целіни Тарнавської, дала вражаючий знак потенціалу нашого повіту (економічної енергії).

Виставку вшанував своєю присутністю заступник воєводи зі Станиславова. Виставка розташовувалася на пляцах і в будівлях «Сокола» в Косові. На виставці було представлено працю і творчість не тільки Косова, але й ближніх і дальніх околиць нашого повіту — Кути, Косова Старого, Вербовця, Москалівки, Ростоків, Кобаків, Пістиня, Шешорів, Жаб’є, Рожнова та інших сіл.

Вид на Косів та Міську гору. 1930-ті рр.

Вид на Косів та Міську гору. 1930-ті рр.

На виставці були присутні садівники нашого повіту, селяни й гуцули із Жаб’є. Павільйони з експонатами Др. Тарнавського, Л. Мандля з Кутів і Солеварні в Косові. На виставці можна було побачити рідкісні та маловідомі види яблук та інших фруктів, які можуть сміливо конкурувати з іноземними видами. Варто також зазначити, що сам пан Мандель з Кутів виставив близько сорока сортів яблук різних вишуканих сортів. Менші колекції виставляли місцеві селяни та власники менших фруктових садів, серед яких інтерес викликали експонати косівського рабина п. Ч. Хагера.

Навіть для поціновувачів на ринку з’явилися нові, мало відомі бренди, такі як: Глорія-Мунда, Цитринівка, Циганка, Руто-Ландсберське, Ґрахам, Боскоп, Кароль-Еуст, Пстругівка. Були представлені різні види сливи, винограду, каштана, горіха та багато інших видів. Однак зауважимо, що організатори ще не завершили свою роботу і не повинні закінчувати самою виставкою в Косові, ще недостатньо усвідомилено важливість розвитку власної продуктивності для економічного добробуту всієї країни та уникнення продуктів іноземного виробництва, де можна легко та вигідно використовувати та сприяти виробництву.

Тому навіть важливішим за організацію Косівської виставки було б перетворити виставку на пересувну, яка б знайомила всю країну з високоякісною садівничою продукцією нашого краю. Завдяки цьому можна було б з часом повністю замінити каліфорнійські та канадські фрукти, які нітрохи не кращі, і які не тільки дорогі, але й наражають країну на втрату робочих місць та іноземного капіталу.

У будь-якому випадку, організаторам виставки слід віддати належне за їх суспільно важливу роботу і сподіватися, що робота з покращення економіки нашого повіту й надалі приноситиме користь усій країні.

З газети «Голос Косова», 11 жовтня 1935 року

Підготував Богдан Павлюк.

Facebook коментарі
Share