Фантастичні краєвиди віддалених від цивілізації куточків Карпат приваблюють фотографів та художників з усього світу. Свидовець, Чорногора, Піп Іван, Мармароси, Кострич, Чорна Клива та багато інших карпатських маршрутів вже друге століття є місцями справжнього «паломництва» фотохудожників, закоханих у гори.
Косівські фотолюбителі Роман Печижак та Віталій Мамчук, озброївшись фотокамерами, мандрують Карпатами у пошуках цікавих сюжетів. Часто до таких «полювань» за світлинами приєднується ціла команда друзів – фотографів з різних міст України. Андрій Майовський і Леонід Тіт – з Тернополя, Денис Крівой – з Житомира, Олександр Котенко – з Києва та Ігор Меліка – з Мукачево.
Мандрівки горами вимагають серйозної підготовки: крім професійного фотообладнанння, не обійтися без відповідного до пори року туристичного спорядження, адже найкращі знімки можна отримати при зміні погоди. Тож подорожувати доводиться і в спеку, і в дощ, і в мороз, і в хуртовину. Деякі зйомки ведуться взагалі в екстремальних умовах.
Так народився виставковий проект «Гуцулляндія», що об’єднав семеро колег-фотохудожників, закоханих у Карпати. Ініціатором створення фотовиставки, яка має всі шанси стати пересувною, став фотограф та громадський активіст з Косова — Роман Печижак.
Минулої неділі фотовиставку презентували в Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини. На урочистій презентації виставкового проекту були присутні косівські фотографи, друзі по роботі та мандрівкам і просто шанувальники мистецтва фотографії, яких у Косові є чимало.
Завідувач музею Вікторія Яремин привітала гостей і учасників зустрічі та висловила сподівання, що різножанрові фотоекспозиції на тему Гуцульщини та Карпат стануть в Косові щорічною традицією. Своїми враженнями від виставки поділився і відомий косівський фотомайстер – Богдан Штундер.
Роман Печижак та Віталій Мамчук представили світлини своїх колег – професійного фотографа-пейзажиста Андрія Майовського, фотохудожника, члена Національної спілки фотохудожників України Леоніда Тіта (м.Тернопіль); фотографа –натураліста National Geographic Ukraine, члена спілки фотохудожників України Дениса Крівого (м.Житомир); професійного фотографа з Києва Олександра Котенко та фотографа і журналіста, члена спілки фотохудожників України, Асоціації високогірного туризму Словаччини – Ігоря Меліку (м.Мукачево).
Цікаві історії пана Романа про мандрівки з колегами-фотографами, зйомки гуцулів, кумедні випадки та екстремальні вилазки створили невимушену атмосферу зустрічі.
Кожна світлина експозиції – окрема історія із своїм сюжетом. Хочеться роздивлятися виставку знову і знову, кожного разу помічаючи нові нюанси. Сподіваємось, що виставковий проект «Гуцулляндія» стане всеукраїнським та надихатиме глядачів відвідати Прикарпаття і на власні очі побачити колоритну культуру гуцулів та неймовірні за красою гірські краєвиди.