Сторінки історії церкви Гуцульщини.

У книзі на основі архівних та літературних джерел, газетно-журнальних публікацій, родинних спогадів Гелитовичів, Борси, Близнюків та парафіян Монастирської церкви Різдва Івана Хрестителя розповідається про славну історію церкви, котра відзначає свій столітній ювілей. Внесок визначних особистостей-духовенства, церковного уряду, митців та меценатів у відродження та розвиток української церкви як джерела духовності нації — про це у нашій книзі.

Книга-альбом: До 100-річчя Монастирської Церкви Різдва Івана Хрестителя

Книга-альбом: До 100-річчя Монастирської Церкви Різдва Івана Хрестителя

 

Редакційна рада

  • митр. прот. Іван Близнюк, декан Косівський УПЦ КП
  • прот. Ростислав Близнюк, настоятель храму Різдва Івана Хрестителя м. Косів
  • Галина Юрчишин, заслужений архітектор України, кандидат архітектури, доцент, професор кафедри дизайну Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ
  • Іван Вах, кандидат географічних наук, доцент, викладач кафедри історії мистецтва та гуманітарних наук Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ
  • Петро Гавука, член Національної спілки журналістів України
  • Василь Радиш, помічник голови церковного комітету

Юрчишин Г. М., Вах І. С. До 100-річчя Монастирської церкви Різдва Івана Хрестителя. Сторінки історії церкви Гуцульщини / Г. М. Юрчишин, І. С. Вах. — Чернівці: «Колір-Друк», 2012. — 136 с.

© Галина Миколаївна Юрчишин, 2012
© Іван Станіславович Вах, 2012

  • Літературні редактори: Габрель Н. М., Сеняк В. М.
  • Комп’ютерна верстка, графічний дизайн Вах І.С.,
  • Світлини: о. Іван Близнюк, Печижак Р. М., Вах І. С., Шаль І. М., Спринюк А. В., Радиш В. Г.
  • Підписано до друку 12.06.2012. Формат 64х45/12.
  • Тираж 1000.
  • Віддруковано в «Колір-Друк», 58018, м. Чернівці

ISBN 978-966-407-032-1

Вступне слово

Усьому свій час під небесами. За вікном 2012 рік, люди ледь встигають бігти в ногу з прогресом, що все більше захоплює наш світ. Людина побувала в Космосі, збудувала сотні тисяч швидкісних повітряних лайнерів, намагалася заглянути в таємниці життя океану, шукати інші планети. На землі виросли висотні споруди. З кожним роком ніби й непомітно змінюється сенс людського життя, його цінності. Все більшу роль відіграють матеріальні аспекти, а духовне десь губиться в суєті сучасного світу. І все ж, деколи стає важко від того поспіху, на душі гірко, і тоді самовільно ноги ведуть туди, де стає легше, де скидається тягар гріхів, образи, відчаю… До церкви. До Бога. Бо вічний Бог і проминаючий чоловік.

Церкві Різдва Івана Хрестителя 100 років… Для історії — мить, для людського життя — кілька поколінь. У кожної церкви своя історія і своя пам’ять. На сторінках цієї історії, в глибинах пам’яті храму закарбовано, скільки за це століття християнських народжень відбулося в Господньому домі, скільки слів каяття і прощення тут прозвучало, скільки було надій та радості у час створення нових сімей і скільки сліз пролито у хвилини прощання з дорогими серцю людьми. А скільки молитов запам‘ятали ці стіни… І скільки світла випромінювали людським серцям ікони…

Церква Різдва Івана Хрестителя впродовж цих літ пережила дві війни, зазнала руйнівної сили пожеж, негод. І вистояла. Її не могли знищити атеїсти. Храму пощастило, бо його навіть не закрили. Дехто забув уже первозданний вигляд церкви, хоча зберегла вона донині самобутній стиль. 28 квітня 1990 року тут був пострижений у ченці під іменем Володимира о. Василь Романюк, котрий через три роки після цього став Патріархом.

Часи минають, люди приходять і відходять, а храм стоїть, і дзвони його скликають до себе на розмову з Богом усіх: щасливих і нещасливих, наповнюючи людські серця любов’ю та вірою, прокладає міст між дійсністю і вічністю. Зішли же нам, Господи, мудрість істину розуміти…

Про вічне і проминаюче, про історію і надію йдеться у цій книзі.

Декан Косівський, митрофорний протоієрей
Іван Близнюк

Facebook коментарі
Share