
Торт «Косівський»
Тісто: 500 г борошна, 1 склянка сметани, 250 г вершкового масла або маргарину, 4 жовтки, 1 ст. ложка цукру. Крем: 200 г вершкового масла, 200 г цукру, 50 г какао, ваніль, 1/2 склянки води.
Жир посікти з борошном, додати жовтки, цукор і замісити на сметані пісочне тісто. Залишити його на ніч. На другий день поділити тісто на п’ять частин і в тортівниці спекти п’ять коржів. Пекти в гарячій духовці (210–240°) протягом 15–20 хвилин кожен. Коли коржі охолонуть, перекласти їх кремом. Торт покрити цим же кремом і оздобити горіхами.
Крем, приготувати так: з цукру і води зварити сироп, вимішати його з какао, охолодити, додати вершкове масло, ваніль і збивати до утворення піни.
Пляцок «Косівський»
В продовження косівської кулінарної теми — пляцок (моск. пірог) «Косівський». З книги Дарії Цвєк «Солодке печиво».
Косівський салат або Шухи
З кулінарної книги Дарії Цвєк «До святкового столу» в розділі «Новорічне меню» — «Косівський салат», а я чогось називав його «Шухи» :) Колись був обов’язковим на Різдво і на поминальних обідах.
Майонез «Косівський домашній»
Треба блендер з тим мірним слоїком. В слоїк насипаємо (в Косові все сиплє!) 500 мл. олії , соняшникової або оливкової (кажуть корисніша). Добавляємо 2 яйця, бажано домашні свіжі. Сіль, цукор, лимонний сік або оцет по трохи до смаку. Ну і головне — оце Косівське повітря!
Збиваємо блендером (такий ручний, насадка — пелюстки) в слоїку до однорідної густої маси. Складники перед приготуванням мають стати однієї температури, обігрітись в Косівському повітрі (напр. яйці, якщо з холодильника). Ага, оцет або лимонний сік бажано добавляти при завершенні збивання. Ще мож гірчичного порошку добавити леда-шо.
Смачного!
P.S. 500 мл = півлітра.
Смачну підбірку для вас підготував п. Богдан Павлюк.
Коментарів: 4
Тарас, 12.12.2021 о 13:30
Дуже круто! молодці!
ВЕНЯ, 13.12.2021 о 12:56
КРУТО! ТОРТ НА МОЁ ДЕНЬ РОЖДЕНИЯ
Лідія Яницька, 14.12.2021 о 17:14
Все це ми з мамою і бабусею готували на Різдво. Смакота! Тепер я готую ці страви разом з внучками. Рекомендую всім. Буде чим частувати гостей, крім борщу з крепликами ( вушками з грибами), пирогами(варениками) з різноманітними начинками: картопля з бриндзею, з квашеною тушкованою капустою, з сиром і іншими. Обов’язково мав бути сос (підливка) з грибів, пісні голубці з грубої кукурудзяної крупи…І ніяк не обходилися без узвару. 12 страв мало бути. Тут і риба смажена, і студенець (холодець) і багато ще чого…Смачного!
Косівська Атлантида: Косів, якого я не знаю — серія лекцій Богдана Павлюк | Гуцулія, 22.12.2023 о 14:22
[…] Косівська кухня: торт, пляцок, шухи і майонез! […]