Гуцульщина — край, що манить і приваблює своєю чарівністю, дає силу й наснагу до творчості. Вона стала другою батьківщиною і рідною домівкою для молодої художниці Наталії Юрової.
Її дитячі та шкільні роки пов’язані з містом Чортковом, що на Тернопільщині, в якому народилася 11 січня 1993 року. З дитинства захоплюється малюванням. Навчалася в Тернопільській художній школі, де одержала перші мистецькі знання. Наталю вабив світ мистецтва, вона могла годинами роздивлятися роботи викладачів та учнів, вдихати манливий запах фарб, дивуючись і захоплюючись водночас неповторним світом краси, який вони творили. Вибрала власне майбутнє — вирішила стати художницею. Тому після закінчення у 2008 році Тернопільської ЗОШ №19 привела її дорога в знаменитий народними талантами Косів, де з 2008 по 2012 рік навчалася на відділі художнього розпису в училищі прикладного і декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.
Наталя полюбила Косівщину усім серцем. Тут вона знайшла своє кохання і вирішила залишитися назавжди. Зараз вже й не мислить себе без рідних, друзів, улюбленого заняття, без цікавих і допитливих товаришів своєї студентської юності. Саме в училищі Наталя започаткувала свій мистецько-творчий життєпис. В особливій атмосфері студентського життя набиралася знань, досвіду, відкривала незвідані сторінки гуцульського мистецтва. Багато читала і малювала, ходила на етюди.
Зараз дівчина закінчила V курс відділу монументально-декоративного живопису Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.
Першим викладачем-наставником був Антон Антонович Григорук — викладач спеціальних дисциплін відділу художнього розпису вищої категорії. Як живописець і графік Антон Григорук працює в жанрах пейзажу, натюрморту, портрета, в техніках олійного живопису, акварелі, книжкової ілюстрації. Його твори надихнули Наталю на художньо-філософське осмислення дійсності, прагнення передати красу світу.
З повагою ставитись до мистецьких надбань, продовжувати багаті невмирущі народні традиції навчали й викладачі: А.Калитко, В.Дутка, В.Перегінець, Р.Лучук. Їхні настанови додають Наталі натхнення, щоб не зупинятись на досягнутому, а малювати і передавати неповторність світу, яка оточує нас у щоденному житті.
Тому Наталя знаходить час, щоб поспілкуватися з природою, вбираючи її у своє серце. З нерозлучним етюдником дівчину можна побачити світанками і надвечір’ями на берегах в’юнкої Рибниці. Іншим разом — на верхів’ях гір за замальовками.
Пейзажний жанр — це один із її засобів пізнання світу, в якому виявляється своєрідність мистецької обдарованості молодої художниці.
Косів подобається їй в різні пори року. Тому по-своєму привабливі та чарівні її полотна «На Писаному» (2014. Картон, олія. 22×80), «Над ставом» (2015. Полотно, олія. 50×70), «Багряна сопка» (2016. Полотно, олія. 40×60), «Карпатські крокуси» (2017. Полотно, олія. 30×30). Вболіваючи за Україну, за її духовне зцілення Наталя звернулася і до релігійної тематики: «Свята трійця» (2013. Картон, акрилова фарба. 80×50), «Богородиця з немовлям» (2014. Левкас, темпера.), «Богородиця з Дитям» (2015. Левкас, темпера.).
Кожна картина — наслідок наполегливих творчих пошуків і авторської технічної вправності. Картини Наталії — то замилування для очей і серця. На них піняться сріблясті річки, кучерявляться і квітнуть полонини, у ранішньому серпанку димлять гори, в глибокій задумі височать предковічні скелі, владарює осінь. Від її увіковічнених пензлем і фарбами гостроверхих хатин, високочолих гір, вкритих білими шапками снігу, ошатних стіжків сіна віє-дихає світла аура. Вони вливають у серця глядачів добрий настрій, викликають почуття гордості і закоханості у безцінні скарби природи рідного карпатського краю.
Наталя — художник за професією і покликанням душі. Крім живопису, дуже любить подорожі в гори, фотосправу. Почала захоплюватись фотографією з 2011 року, коли вперше побувала у Карпатських горах, що вразили її своєю красою. Улюблений жанр — пейзаж. Природа в її пейзажах живе. Наталине небо завжди прозоре, чисте, її Карпати, наче викупані під теплим дощем, втішають відтінками зелені, що переходить у синяву. Дівчина постійно працює творчо, не зупиняється на досягнутому.
З фотоапаратом її можна побачити на міських вулицях Косова, на гірських вершинах, весіллях, виставках, квестах, конкурсах, фестивалях. На IX Міжнародному молодіжному гончарському фестивалі «Опішне–2015» представила глядачам свою персональну фотовиставку пейзажів Карпат. Вона позаштатний фотограф (фрілансер) у Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Про неї не раз писала газета «Гуцульський край», її фотографії часто можна побачити на сторінках газети. Вперше її фотографія «Зимовий сон» була опублікована в журналі «Photographer» (№4 2014, м. Київ).
Наталя Юрова — учасниця багатьох виставок, лауреат районного та VIII обласного фестивалю творчості «Горицвіт». Живописні та графічні роботи молодої художниці експонувалися вже не раз на звітних виставках творчих робіт студентів закладу. 22 червня цього року відбулось відкриття її персональної виставки в стінах інституту. Це була хвилююча подія в житті молодої художниці, своєрідний екзамен на фахову зрілість, який вона витримала гідно. Викладачі та відвідувачі відзначили високий рівень представлених робіт, естетику експозиції, прекрасний настрій і лад, на який вона налаштовує. Ці свої риси демонструє у рисунку, живописі, композиції.
Дипломна робота Н.Юрової — панно «Герої не вмирають» (полотно, олійний живопис) — це наче звернення до Всевишнього, щоб захистив і зберіг Україну і щоб ніхто не забував кривавих подій на Майдані. Роботу авторка подарувала Косівській районній раді, де вона і експонується.
Наталя брала участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості (2008, м.Тернопіль), вона лауреат районного молодіжного фестивалю творчості «Горицвіт» (2009, 2015, м. Косів) та VIII обласного фестивалю творчості «Горицвіт» (2014, м. Івано-Франківськ), у конкурсі рисунку (номінація фігура) (2015, Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша), у IX Міжнародному молодіжному гончарському фестивалі «Опішне–2015», була учасницею І Всеукраїнського конкурсу із живопису імені Адальберта Ерделі (2015, м. Ужгород), де здобула 3-тє місце у категорії «Образотворче мистецтво», Всеукраїнської олімпіади з образотворчого мистецтва (живопису) (2015, КІПДМ ЛНАМ). 18–22 жовтня 2016 року разом із сорока п’ятьма учасниками взяла участь у Всеукраїнському студентському конкурсі з живопису «Срібний мольберт», що проходив в Ужгороді.
В 2015, 2016 роках — участь у виставках живопису під назвою «Косів осінній» у Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини, де під час презентації демонстрували відеоролик про конкурс і участь наших земляків у Всеукраїнському студентському конкурсі з живопису «Срібний мольберт», що проходив у м. Ужгороді. За участь в олімпіадах, конкурсах, фестивалях і виставках нагороджена грамотами та дипломами організаторів, у тому числі й Міністерства культури України, Національної академії наук України (2015, Опішне).
Молода художниця пробує себе і в книжковій графіці: деякі казки із книг письменниці Аделі Григорук оформлені ілюстраціями Наталі. Цікаві сюжети захоплюють її, будять творчу фантазію.
Хочеться подякувати Наталі за її прекрасні твори і тапант, побажати успіхів у творчості на майбутнє.
Марія Порох, м. Косів.
«Гуцульський край», №44, 3.11.2017 року
Коментарів: 1
Душа Карпат очима художниці Наталії Юрової, 15.01.2018 о 12:45
[…] Наталія Юрова – учасниця численних виставок, лауреат районного та VIII обласного фестивалю «Горицвіт». На IX Міжнародному молодіжному гончарському фестивалі «Опішне-2015» представила фотовиставку карпатських пейзажів, в 2015 р. була учасницею І Всеукраїнського конкурсу з живопису імені А. Ерделі в Ужгороді, де здобула ІІІ місце в категорії «Образотворче мистецтво». Через рік художниця взяла участь у Всеукраїнському студентському конкурсі «Срібний мольберт», що теж проходив на Закарпатті. Картини Н. Юрової вже декілька років поспіль експонуються на традиційній щорічній виставці «Косів осінній» у Косівському музеї. Молода художниця всім серцем полюбила Косівщину, тут знайшла своє кохання та вірних друзів. […]