Відгомін минулого — подих сучасного.
Знаний український майстер художньої різьби — Петро Корпанюк презентував в Косові виставку до свого 60-літнього ювілею. В залах Музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини митець представив понад 90 авторських творів: декоративні тарелі, скриньки та вироби церковного вжитку.
Петро Корпанюк — представник чи не найвідомішої на Гуцульщині династії майстрів різця. Прапрадід різьбяра — відомий на увесь світ Юрій Шкрібляк з с. Яворова на Косівщині, якого знавці мистецтва вважають основоположником гуцульської різьби. Не менш знаними є і майстри різця з роду Корпанюків, що походить від дочки Юрія Шкрібляка. Між іншим, їхні твори представлені в постійній експозиції музею. Тож, гості презентації мали чудову можливість порівняти сучасний авторський почерк митця-ювіляра із стилістикою музейних експонатів-оригінальних виробів славних пращурів П.Корпанюка.
Династія майстрів Корпанюків і тепер не перериває давню традицію, адже до виставки готувалася вся сім’я ювіляра: дружина Світлана, донька Мар’яна і син Тарас гідно доповнили експозицію своїми творами.
Творчі досягнення Петра Васильовича високо оцінені в Україні: автор має звання Заслуженого майстра народної творчості України, є членом Національних спілок майстрів та художників.
Презентація виставки пройшла у теплій атмосфері. Привітати ювіляра зійшлися численні гості та шанувальники творчості П.Корпанюка. З вітальними словами виступили представники влади району, голови творчих Спілок, художники, викладачі та мистецтвознавці. А виступ косівського ансамблю бандуристок «Сонячна струна» став для учасників зустрічі приємною несподіванкою.
Вікторія Яремин,
завідувач Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини (філії Національного музеюНМГтаП імені Й.Кобринського)
Фото — Т. Корпанюк, З. Гаркус