Джерело знаходиться на горі Сопка (Зіняків верх) на висоті близько 550 метрів над рівнем моря у досить похмурій місцині на схилі гори у глибокій ущелині, в яку ніколи не заглядає сонячне проміння, у лісовому масиві Національного природного парку «Гуцульщина». Впоперек гірського хребта до нього з Косова веде зручна лісова стежка.

Територія ділянки площею 5 гектарів, де знаходиться сірко- водневе джерело, є цінним природним утвором, має частину погорбованого масиву із чітко виявленим стрімким схилом, у середній частині якого в розпадку гірської системи, складеної аргелітами та алевролітами палеогенових пісковиків, в улоговині саме і виходить на поверхню сірководневе джерело, дебет води котрого сягає 11 літрів на годину.

Цілиця має велику наукову та пізнавальну цінність, заслуговує на постійну увагу і потребує догляду за її станом, адже вода дуже помічна від багатьох шлунково-кишкових недуг.

Над криничкою поставили хрест, а потім і капличу. Воду, а також капличку освятив восени 1996 року тепер уже покійний священик Дмитро Близнюк. Упорядкували місце довкола пам’ятки природи, офіційно взятої під охорону держави, перекинули через стрімке урвище місток працівники косівського санаторію «Карпатські зорі» з ініціативи теж уже покійного тодішнього директора Андрія Николюка.

Залюбки працювали з дорослими і діти з сіл Снятинського району, що відчули на Капличка над сірководневим джерелом собі вплив чорнобильської аварії і в той час оздоровлювалися і навчалися в санаторії.

З ініціативи саме цього колективу і постала над джерелом красива і оригінальна капличка (висотою ледь більше метра), виготовлена у формі церковці з нержавіючого металу. Гарно вирізьблена, ошатна, вона яскраво висвітлила талант і вмілі руки майстра Юрія Бейсюка.

До речі, мінеральна вода на Сопці (Стіжках) стала другою, яку увінчали капличкою його здібність і працьовитість (першим було Цілюще джерело в Пістині на сусідній горі Клифі).

Михайло ГОРОДЕНКО

Facebook коментарі
Share