Приватний музей ліжникарства та старожитностей творчої сім’ї Кіщуків розташований в їхній оселі в селі Яворів.

Стильний етнічний одяг гуцульської майстрині Наталії придбала навіть переможниця «Євробачення» співачка Джамала, а сюжети про творчість Кіщуків знімали відомий туристичний проект «Юкрейнер», канал «24», а також безліч регіональних та всеукраїнських ЗМІ.

Туристи часто відвідують музей Кіщуків для проведення майстер-класу із ткання ліжника, проте тут також можна познайомитись із красивими довгошерстими вівцями і зробити яскравий фотосет. Зараз вівці на Косівщині досить рідкісне явище, адже на кількох полонинах випасають переважно корів та коней, відповідно чистої овечої бринзі знайти на відомому Косівському базарі практично неможливо. Тому не втрачайте нагоди побачити цих загадкових гірських істот!

В самому музеї можна зробити оригінальне селфі і познайомитись з справжньою культурою горян. Сім’я Кіщуків виробляє гуні, вовняні шапки, безрукавки, теплі капці, різноманітні килими та ліжники. Тут знаходиться старовинний ткацький верстат, раритетна прялка, якою користувалася ще Наталина бабуся. Ярослав, чоловік Наталі, також вміє ткати та колекціонує старожитності. Їхні діти також захоплюються родинним ремеслом.

Автор тексту Тарас Пасимок, фото Станіслав Михайлюк.

Facebook коментарі
Share