Династію Корнелюків, їх близьких та родичів об’єднує спільне бажання — встигнути зробити для України якомога більше, дарувати людям наснагу й радість від національних творів, донести до нащадків їх незнищену красу.
Експозиція музею, що розміщена у приватному будинку, містить колекцію гуцульських головних уборів, вишитих рушників, ґерданів, керамічних тарелів, топірців, шкіряних сумок, предметів побут.
Родина Корнелюків знана і шанована не тільки у Косівському районі, а й далеко за його межами. Вона об’єднує цілу плеяду майстрів різних видів народних промислів. Члени цієї родини за багато років свого невпинної праці прославилися як кращі майстри народного промислу в декількох напрямках. У родині Корнелюків кожен творить самостійно, але ніхто нікого не копіює, тому і вироби різні, а особливістю є велика кількість леліток та інших блискучих прикрас.
Зібравши велику колекцію виробів Корнелюки у 1988 році відкрили музей для відвідувачів. За досить короткий час зусиллями родини було збудовано двоповерхову будівлю, у шести кімнатах якої розмістився музей. Фонд музею нараховує понад 2 тисячі експонатів. У хоромі музею розміщено багато керамічних тарелів, близько 70 головних уборів гуцулів Гуцульщини, вишиті рушники ручної роботи, ґердани, ціла галерея писанок, предмети побуту, сумки, інструменти і т.д.
Незважаючи на велику кількість творів творчості, кожен предмет, кожна виготовлена річ є унікальною. Одна з особливостей музейної колекції — велика кількість різних прикрас, які роблять тільки гуцульські народні майстри. На сьогоднішній день музейна колекція нараховує понад 5 тисяч експонатів, кожен з яких виготовлений власноруч членами сім’ї Корнелюків.
До музею приходять відвідувачі як з України так і з багатьох країн світу. Сам Микола Корнелюк створив чимало сумок для сучасних сценічних костюмів. Музей брав участь у багатьох всеукраїнських виставках,також були й родинні персональні виставки.
Також читайте:
Також читайте:
Спеціальна пропозиція
Музею працює без вихідних. Вхід безкоштовний.