Заповідне урочище Лебедин площею близько 40 га розташоване поблизу с. Шешори являє собою невисоку гору із улоговиною в центрі. Вірогідно, це є наслідком діяльності льодовика. У центрі улоговини, на висоті 650 м н. р. м., знаходиться озеро округло-овальної форми, розміром близько 200х100 м, мабуть, карстового походження.

Опис веломаршруту

Велосипедний маршрут середньої довжини, зате досить складний технічно особливо в другій його частині, призначений для рекреаційних подорожей, проходить по території Косівського району.

Початок маршруту біля автостанції селища Яблунів. Починаємо наш рух по вул. Івана Франка в сторону села Стопчатів, в північно – східному напрямку. На кільці повертаємо праворуч, переїжджаємо міст через річку Лючку і зразу за мостом ще раз праворуч на вул. Січових Стрільців.

Через сотню метрів на роздоріжжі ліворуч, дорога йде на підйом. По ліву руку розкинувся дендрарій Кутського держлісгоспу, закладений в 70 роках ХХ ст. Перетнувши міст починається грунтова дорога і пологий підйом до каплички від якої вліво вверх. Путівець заводить нас до листяного лісу, «пролітаємо» довгий затяжний спуск до каскаду ставків в урочищі Назарад.

За ставками нам праворуч і знову довгий затяжний підйом лісовою добре второваною дорогою в напрямку на південний-захід. Чим вище, тим більше підйом виполохується, а дорога серпантином траверсує гору Лебедин. В решті решт виїжджаємо на галявину.

Дорога прямо — на вершину Лебедин, з цього місця метрів 350 не дуже стрімкого підйому. Хто не полінується буде винагороджений спогляданням чудової панорами на Покуття, селище Яблунів, с. Стопчатів, м. Коломию.

Щоб потрапити до озера — з галявини праворуч вниз, досить стрімкий спуск, будьте уважні. Наявність простору для маневру є оманлива, особливо в нижній частині спуску. Озеро заховане в лісі, тут досить місця для відпочинку, є чудова джерельна вода. Від озера піднімаємось тією ж дорогою до галявини.

Facebook коментарі
Share