За переказами вода із Манявського водоспаду здатна омолодити того, хто наважиться під нею скупатися, адже там знаходився язичницький храм богів-покровителів молодості.

Манявський водоспадодин з найвищих водоспадів в Карпатах, (масив Ґорґани). Мешканці села в давнину називали водоспад «шипот» або «шипіт» через своєрідний шум, який утворює спадна вода, говорячи, що водоспад «шипотить». Неподалік знаходиться ще один цікавий туристичний об’єкт — Карпатський вулкан в селі Старуня.

Водоспад розташований на річці Манявці (притока Бистриці Солотвинської), у мальовничій ущелині, серед стрімких гір. Долина річки біля водоспаду завдовжки в 200 метрів має форму каньйону. Висота падіння води близько 20 м. Серед туристичних принад села варто відзначити і досить відомий православний чоловічий монастир Манявський Скит (УПЦ КП), який розташований практично в центрі села, за дерев’яним мостом через річку.

Проте саме місце енергетично сильне, варто хоча б раз там побувати, щоб це зрозуміти. Також з позитиву варто відзначити те, що монастир УПЦ КП, на відміну від інших православних святинь в Україні, які зараз під УПЦ МП. Коли я відвідував Маняву вдруге, то йти до монастиря не хотілось, він вичерпує себе з першого разу, на жаль.

Що ж стосується містичної складової, про яку можна прочитати в Інтернеті, то на мій суб’єктивний погляд — вона там таки є. І хоча довго перебувати біля водоспаду важко, бо голова починає боліти, ніби тебе ця вага води подавляє, пригнічує, а йти все одно не хочеться, — це такий челендж походу :) Проте відчути її можна тоді, коли цей багатотисячний потік туристів до водоспаду припиняється, влітку мені це вдалося на якихось 20 хв, а от зимою було справді унікально — я залип на водоспад (на саму спадаючу воду). Це було так довго і так глибоко, що вже і забув хто я і де я, добре що друзі мене звідти вчасно забрали. Чесно кажучи такий містичний і магічний досвід (Кастанеда би плакав), я переживав в житті лише раз — коли ночував на Соколиному Оці з другом.

Тарас ПАСИМОК. Фото автора

Facebook коментарі
Share

Спеціальна пропозиція

Біля водоспаду є багато дерев’яних альтанок та хатинок з лавочками для відпочинку туристів — там можна сховатись від дощу чи сонця. Також є інформаційні стенди та карти туристичних маршрутів Горганами, які можна розпочати в тому районі!