У мальовничому куточку Покутсько-буковинських гір, який є чи не найдивовижнішим регіоном України, на окраїні села Пістинь Косівського району на території Національного природного парку «Гуцульщина» з 2004 року активно діє «Маєток Святого Миколая».

Цей проект втілюється в життя на ентузіазмі працівників Парку, які активно залучають до цієї великої і благородної справи Косівську райдержадміністрацію, Косівський районний центр дитячої творчості, Косівський інститут прикладного і декоративного мистецтва Львівської академії мистецтв, районний осередок Національної Спілки майстрів народної творчості України та духовенство району.

3D-панорама

На сьогодні «Маєток Святого Миколая» отримав не тільки всеукраїнське, а й міжнародне визнання. Відкрито перший будиночок комплексу «Маєток Святого Миколая», зроблений з дерева в оригінальному гуцульському стилі. У ньому облаштовано робочий кабінет та світлицю Святого Миколая, де він разом із своїми помічниками працює без вихідних цілий рік, а 19 грудня запрягає коней і на санях виїжджає з Маєтку, щоб розвезти дітям подарунки.

У Маєтку Святого Миколая відкрито також майстер-клас дитячої іграшки, кімнату-музей новорічно-різдвяної іграшки. Святкові листівки, різнобарвні ліхтарики та багато ялинкових іграшок прикрашають кімнату. Тут можна побачити, як люди з давніх часів вітали одне одного з Різдвом Христовим та Днем Святого Миколая. Іграшкові Діди Морози та Санта Клауси зайняли цілу полицю. Вони були виготовлені в різних країнах світу і надіслані до Маєтку в подарунок.

В майстер-класі всі бажаючі можуть власними руками зробити для себе іграшку із спеціальних заготовок, оволодіти найрізноманітнішими видами народних ремесел: різьбою та інкрустацією, писанкарством, вишивкою, килимарством, гончарством, мосяжництвом, бондарством та іншими.

В рамках співпраці між Національним природним парком «Гуцульщина» та Івано-Франківським Національним технічним університетом нафти і газу директор Парку В.В. Пророчук та ректор університету професор Є.І. Крижанівський уклали договір про співпрацю, розробили концепцію рекреаційно-етнографічного комплексу “Маєток Святого Миколая”.

Проект передбачає, що до етнографічно-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая» входитимуть будинок Святого Миколая, дзвін Єднання, дитячий театр, музей Різдвяної та Новорічної іграшки, дитяча залізна дорога, творчі майстерні з обробки дерева, ткацька майстерня та кузня, де народні майстри матимуть можливість проводити майстер-класи та виконувати творчі роботи.

В центральній частині комплексу запроектовано мистецький ринок, який при потребі можна розширювати за рахунок монтування торгових будиночків-модулів. При проведенні фестивалів чи свят пропонується розвивати тимчасові торговельно-виставкові ряди, де можна не тільки придбати вироби з дерева, шкіри, кераміку, ліжники та народний одяг і прикраси, але й поспілкуватись з їх творцями. Запроектовано готельно-котеджний комплекс на 120 місць, туристичний притулок «Скаут» на 54 місця для прийому туристичних груп.

У будинку Миколая в Пістині працює пошта Чудотворця, якому надходять листи від дітвори з усіх куточків України (уже одержано більше десяти тисяч листів). А на сайті можна відправити листа Святому Миколаю та отримати його відповідь!

Охороняють Маєток різноманітні казкові герої, зроблені з дерева майстрами-умільцями. Облаштоване тут місце і для вогнища, навколо якого розташовані крісла дванадцяти чеснот. Біля будиночку працівники парку збудували для дітвори ігровий майданчик. Цікавими і видовищними видаються Миколаївські свята у Маєтку Святого.

Кожна дитина, яка отримала від Антипка різочку мала усвідомити, що вона робила недобрі вчинки і кинувши різочку у вогонь, позбавлялася їх, тобто з різочкою у вогні горіло все недобре.

Facebook коментарі
Share

Спеціальна пропозиція

Парк щорічно проводить благодійні акції «Подарунки від Святого Миколая», театралізовані свята «Ой, хто, хто Миколая любить» і багато інших заходів. Діти тому не тільки звертаються до Миколая письмово. Вони масово приїжджають до нього у гості впродовж усього року і розповідають йому про свої родини, друзів, про добрі справи. І кожен школярик намагається своїми руками зробити якусь іграшку чи маленький сувенір. Хлопчики й дівчатка залюбки дарують музею свої ручні роботи, а з собою беруть гарний настрій і чудові враження.