Нещодавно в місті Косів з’явився ще один приватний музей. Косівщина славиться на всю Україну та далеко за її межами саме збереженням та збагаченням традицій гуцульської культури.

В новоствореному музеї можна побачити старовинні гуцульські дерев’яні хрести, ікони, декоративні тарілки, давні різьблені скрині, глечики та дзбанки. В колекції майстра є не лише старожитності, які він збирає і колекціонує протягом життя, але і відреставровані ним дерев’яні сакральні предмети.

Майстер-колекціонер із Косова Тарас Стринадюк реставрує давні гуцульські хрести та ікони

Posted by Taras Strynadiuk on Thursday, January 23, 2020

Сьогодні добре малювати чи різьбити – це ще мало. Вимагається, щоб митець був творчим у сучасному розумінні, щоб він відчував свою добу, йшов паралельно з її темпом. Тарас Стринадюк належить до нової генерації українського мистецтва.

Тарас — художник-горянин, сформований в родині різблярів серед монументальної і «чаклунської» карпатської природи. Тарас працює в техніці пластичної різьби по дереву. В його активі десятки робіт, які вражають технічним виконанням деталей, одухотвореністю образів та професійним задумом. Митець бере активну участь в різноманітних мистецьких українських та міжнародних проектах. Зокрема його твори бачили глядачі: Франції, Канади, Греції та Чехії.

До того ж він ще і реставратор — рятує знищені гуцульські хрести, старі ікони та інші старожитності, даруючи їм друге життя. В новозбудованій Косівській греко-католицькій церкві (на Москалівці) знаходиться запристольний образ Святого Василія Великого, який виготовив Тарас.

Тарас Стринадюк вже давно відомий серед українських туристів та косівчан не лише як майстер по дереву, але і завдяки своєму хобі — виготовленню якісного домашнього вина різноманітних видів. Також цікавою особливістю відвідин майстра може стати створена ним зелена «жива» альтанка з грабу, де ви зможете продегустувати елітні напої Тараса.

Новий музей сакрального мистецтва Тараса Стринадюка знаходиться за адресою провулок Грушевського 9. Для того, що всім бажаючим було легше знайти будинок майстра в районі Косова під назвою «Панська долина», — ми і створили електронну карту (gps-трек) зі стартом на автостанції — загальна довжина маршруту 1,5 км.

Детальніше про майстра Тараса Стринадюка:

Також читайте матеріал про іншого славного представника родини Стринадюків – Богдана.

Facebook коментарі
Share