Нещодавно в місті Косів з’явився ще один приватний музей. Косівщина славиться на всю Україну та далеко за її межами саме збереженням та збагаченням традицій гуцульської культури.
В новоствореному музеї можна побачити старовинні гуцульські дерев’яні хрести, ікони, декоративні тарілки, давні різьблені скрині, глечики та дзбанки. В колекції майстра є не лише старожитності, які він збирає і колекціонує протягом життя, але і відреставровані ним дерев’яні сакральні предмети.
Майстер-колекціонер із Косова Тарас Стринадюк реставрує давні гуцульські хрести та ікони
Posted by Taras Strynadiuk on Thursday, January 23, 2020
Сьогодні добре малювати чи різьбити – це ще мало. Вимагається, щоб митець був творчим у сучасному розумінні, щоб він відчував свою добу, йшов паралельно з її темпом. Тарас Стринадюк належить до нової генерації українського мистецтва.
Тарас — художник-горянин, сформований в родині різблярів серед монументальної і «чаклунської» карпатської природи. Тарас працює в техніці пластичної різьби по дереву. В його активі десятки робіт, які вражають технічним виконанням деталей, одухотвореністю образів та професійним задумом. Митець бере активну участь в різноманітних мистецьких українських та міжнародних проектах. Зокрема його твори бачили глядачі: Франції, Канади, Греції та Чехії.
До того ж він ще і реставратор — рятує знищені гуцульські хрести, старі ікони та інші старожитності, даруючи їм друге життя. В новозбудованій Косівській греко-католицькій церкві (на Москалівці) знаходиться запристольний образ Святого Василія Великого, який виготовив Тарас.
Тарас Стринадюк вже давно відомий серед українських туристів та косівчан не лише як майстер по дереву, але і завдяки своєму хобі — виготовленню якісного домашнього вина різноманітних видів. Також цікавою особливістю відвідин майстра може стати створена ним зелена «жива» альтанка з грабу, де ви зможете продегустувати елітні напої Тараса.
Новий музей сакрального мистецтва Тараса Стринадюка знаходиться за адресою провулок Грушевського 9. Для того, що всім бажаючим було легше знайти будинок майстра в районі Косова під назвою «Панська долина», — ми і створили електронну карту (gps-трек) зі стартом на автостанції — загальна довжина маршруту 1,5 км.
Детальніше про майстра Тараса Стринадюка:
- Сакральні імпровізації Тараса Стринадюка
- Величний образ для храму зробив косівчанин Тарас Стринадюк
- Музей Тараса Стринадюка (gps-трек)
Також читайте матеріал про іншого славного представника родини Стринадюків – Богдана.
Коментарів: 2
Вегетаріанський Новий Рік (2018) | МапаКосів, 09.02.2018 о 16:00
[…] гостей чаєм пуером, банановим вином та абсентом косівського майстра Тараса Стринадюка, а також фірмовою бринзою, салом на ропі та сушеною […]
Хребет Горган (Осмолода) | МапаКосів, 18.02.2024 о 16:56
[…] в Осмолоді — кажуть, що у відбудові брали участь косівські майстри. Дуже давно хотів потрапити в ті місця, приємно, що […]