«Підкорювач вогню та глини» — це про відомого майстра художньої кераміки, косівчанина Василя Стрипка — заслуженого майстра народної творчості.

Свій мистецький доробок художник експонував на виставках у Києві, Львові, Москві, Лейпцигу, Празі, Монреалі. Твори Василя Юрійовича несуть глядачеві справжню радість і естетичну насолоду, адже В.Стрипко — один з найкращих майстрів керамічного мистецтва.

Дитинство Василя Стрипка пройшло у рідному селі Келихові, що на Покутті. У юнацькі роки доля його привела до Косова. Відчувши в собі потяг до малювання, до мистецтва, вирішив навчатися гончарної справи у досвідчених кераміків М. Рощиб’юка та М. Будза, які в той час працювали майстрами на фабриці ім. Т.Шевченка.

За період навчання допитливий, старанний учень опанував таємниці формування виробів на гончарному крузі, ліпки, пізнав премудрості різних технік розпису. Як одного з кращих учнів його прийняли на фабрику майстром-керамістом.

З 1963 по 1976 р.р. Василь Юрійович працював у керамічному цеху виробничо-художнього об’єднання «Гуцульщина», згодом, до 1996 року, — у Косівському художньо-виробничому комбінаті. Опановував секрети формотворення та декорування виробів, як художник-керамік вдосконалював майстерність.

Рукотворні вироби В.Ю.Стрипка — то справжнє мистецтво. Воно дарує глядачеві радість і естетичну насолоду. Він створив новітню класику сучасного глиняного ремесла, неповторну симфонію у кераміці.

Нині кращі творчі роботи В.Ю.Стрипка прикрашають експозиції найбільших музеїв нашої області і України. Чимало його творчих композицій знаходяться у приватних колекціях близького і далекого зарубіжжя.

Музей

Музей кераміки заслуженого майстра народної творчості України Василя Стрипка засновано в 1990 р. Музейні експонати розміщені в будинку, в якому і проживає сам майстер з дружиною.

В колекції авторські роботи пана Василя виконані в традиційному стилі гуцульської кераміки, а також роботи з традиційною орнаментикою і авторсько-новаторською технікою виконання, де як фарбники використовується біла і червона місцева глина.

Різані тарелі, глечики, дзвіночки, свищики, підсвічники, скульптури — ось неповний перелік цікавинок, які можна побачити в музеї.

Окрім того можна побачити майстерню майстра і весь процес виготовлення керамічних виробів.

Василь Стрипко: працюю, поки живу…

На замітку:

За вагомі досягнення у розвитку культури і мистецтва, за збереження історико-культурної спадщини українського народу в 2007 році Указом Президента Василеві Стрипкові було присвоєно почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України». У 2009 році йому надано довічну Президентську стипендію.

Також цікаво:

Facebook коментарі
Share