Цікавим туристичним об’єктом неподалік хребта Острого є каскад з п’яти водоспадів на струмку Лючки. Це унікальне місце, каньйон, де залишився кам’яний акведук. Енергія цього місця унікальна і вражаюча, хоча коли посуха, то водоспади можуть пересихати.

Особливість таємничих водоспадів така, що 4 із них розташовані поруч, неподалік вулиці Дружби у Косові, а от п’ятий розташований далі від них, прямо під горою Острий. Добратись до п’ятого таємничого водоспаду дуже легко. Варто йти по вулиці Франка, згодом повернути на вулицю Герасимович у Косові, повз форельне господарство.

Орієнтуємось на нове біло-зелене маркування, що веде нас на гору Острий. За триста метрів буде різкий поворот стежки праворуч вверх до гори, а нам потрібно спуститись одразу на повороті вліво, до води, орієнтуючись на шум водоспаду.

Найкраще йти туди весною та літом, щоб побачити водоспад повноводним. Місце дуже дике, маловідоме і від цього сильне енергетично. Це справжнє місце сили у Косові. Після оглядин водоспаду, можна піднятись новим маркованим маршрутом і на Острий.

Автор тексту та треків Тарас Пасимок.
Фото автора та Руслана Солиджука

На замітку

Share