У відповідь на триваючу кризу в Україні, в умовах повномасштабного військового вторгнення росії, та з метою підвищення спроможності Косівської міської громади управляти наявними ресурсами, громадська організація  «Туристична асоціація Гуцулія»  розпочала, у партнерстві з Косівською міською радою, впровадження проєкту «Розвиток бізнес-інфраструктури  Косівської громади для подолання викликів війни».

Основна мета спільної діяльності громадської організації та органу місцевого самоврядування, яку підтримала Програма розвитку ООН у рамках проєкту «Підтримка підприємців і життєзабезпечення», – формувати у гірській місцевості українських Карпат сучасну бізнес-інфраструктуру для потреб релокованого і місцевого бізнесу.

9 місяців агресивного збройного конфлікту на території України заставили вітчизняних підприємців виживати, шукати усі можливі засоби адаптації, відновлювати роботу в нових умовах, часто – зовсім в іншому місці. А громади тилових областей Західної України зіштовхнулися з викликами в оперативному порядку створювати такі можливості на своїх територіях для релокованого бізнесу, часто без належно підготовленої інфраструктури.

Проєкт «Розвиток бізнес-інфраструктури  Косівської громади для подолання викликів війни», за 100% фінансової підтримки ПРООН, частково вирішує типову для Івано-Франківського регіону проблему, яка проявилась під час пошуку вільних виробничих площ для релокації підприємств із зони активних бойових дій – відсутність належним чином облаштованої сучасної бізнес-інфраструктури (безпека, комунікації, транспортні розв’язкитощо). Комерційна нерухомість дорога і часто потребує капітальних покращень. Бізнес не має часу і ресурсів під час війни вкладати кошти у придбання та капітальний ремонт приміщень. Підприємці потребують всебічної підтримки для того, щоб зберегти свій бізнес від банкрутства, утриматись на плаву і продовжувати розвиватись, в Україні, а не за кордоном.

Географічно територія реалізації проєкту – місто Косів, вул.Горбового,5/2, на базі відомої в регіоні будівлі – «Центр Карпатської культури», що має свою історію ревіталізації та є першим якірним розвитковим  об’єктом на Косівщині. Стратегічно реалізація відповідного проєкту – це ще один крок до завершення створення на Прикарпатті пілотного креативно-мистецького простору з бізнес-складовою на базі малого гірського містечка; його інтеграція у регіональні продукти і проєкти, повязані з креативними індустріями, туризмом, місцевим економічним розвитком.

На сьогоднішній день у приміщенні Центру Карпатської культури вже розмістилось релоковане з Херсонщини підприємство з виготовлення килимів «Вандра рагз ткацьке ательє», є можливість використати вільні площі на 2-4 поверхах будівлі для  потреб бізнесу, за умови вирішення ряду інфраструктурних питань.

Основні завдання, які поставила перед собою «Гуцулія» протягом найближчих двох місяців – допомогти Косівській міській раді з першочерговими будівельними роботами по об’єкту «Центр Карпатської культури»: влаштування альтернативної системи опалення (1-2 поверхи ЦКК), комплекс заходів з енергозбереження, ввід зовнішніх електричних мереж.

Реалізація проєктних заходів дасть змогу забезпечити належні умови роботи працівників релокованого підприємства у зимовий період 2022-2023 рр., створить передумови для розміщення у зазначеній будівлі ще мінімум 2 бізнесів, як з числа релокованих, так і з числа місцевих підприємців. А це у короткостоковій перспективі – і нові робочі місця в громаді (в тому числі для внутрішньо-переміщених осіб), і збільшення надходжень до місцевого бюджету, і  формування проактивного середовища мікро- і середнього підприємництва.

Таким чином, продовжуємо відкриту та ефективну взаємодію громадянського суспільства з місцевою владою, утримуємо економічний фронт, підставляємо плече один одному.

І крок за кроком, спільними зусиллями долаємо виклики війни і наближаємо перемогу України!

Довідково.

Комунальна будівля Косівської міської ради «Центр Карпатської культури» у м.Косові по вул.Горбового, 5/2 перейшла у власність територіальної громади із спільної власності територіальних громад Косівського району у червні 2022 року як об’єкт незавершеного будівництво, стан готовності 70%.

Призначення вищевказаної будівлі (згідно наявної концепції запуску та функціонування) – мультифункціональний культурно-креативний хаб, орієнтований на місцевий економічний розвиток (виробництво на основі історико-культурної спадщини); роботу крафтових майстрів народних ремесел; розвиток якісного туризму місцевої культурної спадщини; створення можливостей для вразливих категорій населення (діти, молодь, жінки, люди з інвалідністю, в т.ч. з числа внутрішньо-переміщених осіб). Це перший у Косівському районі розвитковий об’єкт, реконструкція якого тривала протягом 2018-2021 рр. у рамках реалізації транскордонного проєкту «Світ Карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат».

Проєкт «Розвиток бізнес-інфраструктури  Косівської громади для подолання викликів війни» безпосередньо спрямований на підвищення спроможності Косівської громади щодо розміщення  суб’єктів підприємницької діяльності із постраждалих внаслідок активних бойових дій регіонів. У комунальній власності громади на сьогоднішній день є лише 2 комунальних об’єкти, які підходять для релокації: Центр Карпатської культури (1721,5 м.кв, вул. Горбового, 5/2) та будівля колишньої міської лазні (479,3 кв.м., вул.Незалежності, 87А).

Загальний бюджет проєкту: 97 870 доларів США.

Угода про надання гранту: UNDP_KOSIV_2022_BMO/5 від 14.11.2022

Донор: Програма розвитку ООН, проєкт «Підтримка підприємців і життєзабезпечення», 00143805.

Проєкт «Розвиток бізнес-інфраструктури  Косівської громади для подолання викликів війни» реалізовується з метою формування у гірській Карпатській громаді сучасної бізнес-інфраструктури для мінімізації та швидкого подолання наслідків війни», впроваджується ГО «Туристична асоціація Гуцулія» у партнерстві з Косівською міською радою Івано-Франківської області за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Facebook коментарі
Share