Вчора збирав гриби, а сьогодні вже паде сніг…

У Космачі росте і такий гриб. Правда, напровесні. Люди його називають губка. Саркосцифа червона, червона эльфова чаша, або просто червона чаша (лат. Sarcoscypha coccinea) — вид сумчастих грибів роду Саркосцифа сімейства Саркосцифові.

Гриб зустрічається по всьому світу: в Африці, Азії, Європі, Північній і Південній Америці та в Австралії.

Це сапрофітний гриб, що росте на гниючих стовбурах і гілках дерев, як правило, покритих шаром листя або грунту. Чашевидний аскокарп (плодове тіло аскоміцетів) з’являється в прохолодні місяці: взимку або ранньою весною. Яскравий червоний колір внутрішньої поверхні плодового тіла дав назву виду і знаходиться в контрасті з більш світлою зовнішньою частиною гриба.

Ніжка висотою 1-3 см, товщиною до 0,5 см, білувата. Смак і запах слабо виражені. Зустрічається групами ранньою весною (іноді в лютому), після танення снігу, на сухих гілочках, похованої деревині та інших рослинних рештках.

Саркосцифа — своєрідний екологічний індикатор. Відзначено, що поблизу великих промислових міст і шосейних доріг з інтенсивним рухом вона не зустрічається.

Має невеликий розмір, пружну м’якоть. Саркосцифа яскраво-червона не тільки дуже красивий, але і їстівний гриб зі смаком тонкого грибного аромату. Смак приємний. Вживається в смаженому тушкованому, і маринованому вигляді.

25.04.2021 р.

Дмитро Пожоджук,
заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки журналістів України.

Facebook коментарі
Share