Наше містечко відоме на увесь світ завдяки неповторним традиціям косівських художніх ремесел. За свою більше як двохсотрічну історію мальована кераміка Косова стала своєрідною візитівкою, яка презентує місто як в Україні, так і за кордоном. Косівчани та гості міста мають можливість на власні очі побачити унікальний процес гончарного виробництва та спробувати власноруч створити сувенірну листівку на пам’ять за мотивами косівської мальованої кераміки, звернувшись до Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини.

Музей вже організував відвідування керамічних майстерень при Косівській регіональній організації НСХУ для вихованців гуртків «Художня студія» та «Дизайн» Косівського районного центру дитячої творчості. Захоплюючу екскурсію провела дітям керівник творчих майстерень кераміки Уляна Шкром’юк. Діти побачили увесь складний технологічний процес виготовлення мальованої косівської кераміки. Із цікавістю школярі спостерігали, як майстер Микола Сусак перетворює на гончарному крузі шматок глини в глечик, дивувалися швидкості та точності, з якою майстрині наносять ритований малюнок на покриту білим ангобом поверхню виробу, пробували самі розписувати заготовку червоною глиною («червінкою»). Особливо вразила дітей величезна керамічна піч — місце, де справу гончара завершує вогонь.

Ознайомившись з усіма секретами гончарного виробництва, гуртківці КРЦДТ вирушили до Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини, де взяли участь у майстер-класі з виготовлення вітальних листівок за мотивами народної мальованої кераміки Косова.


Учасники майстер-класу з цікавістю прослухали розповідь про найвідоміших гончарів Прикарпаття, секрети виготовлення косівської кераміки та характерні риси орнаментики. Роздивляючись високохудожні гончарні вироби з експозиції, діти під керівництвом наукового співробітника музею вчилися самі створювати на папері графічні композиції у стилістиці ритованих розписів косівської майоліки.

За допомогою простого олівця та фломастерів учні на тонованому аркуші відтворювали геометричні та рослинні візерунки: кути, кола, підківки, лінії, «ільчасте письмо» (штрихування навхрест), квіти, гілочки та листочки. Коричневим, зеленим та жовтим кольорами юні художники передали неповторну красу косівської мальованої кераміки.

P.S. Дехто з дітей — учасників майстер-класу вже відправив поштою свою листівку родичам в Італію.

З питань організації майстер-класів та екскурсії звертатися за т. 096 846 99 84

Вікторія Яремин, науковий співробітник Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини

Facebook коментарі
Share