Лікування березовими бруньками відоме практично всім народам світу. До цього часу багато невеликих народів використовують шаманський рецепт настою із бруньок берези та молока для лікування гнійного бронхіту.

На території сучасної Європи березові бруньки використовували у якості потогінного, сечогінного і жовчогінного засобу. У китайській медицині поширене лікування березовими бруньками нефритів. У Тибеті це протиопікові і ранозагоювальні ліки при гнійних ранах.

Загалом, східна медицина трактує березові бруньки як універсальний засіб гармонізації порожнистих органів людини: кишківника, жовчного та сечового міхура, а також нормалізації діяльності ендокринної системи: щитоподібної та підшлункової залози, гіпофіза, епіфіза, яєчок і яєчників.

Лікування березовими бруньками

Наука підтвердила низку властивостей бруньок берези, що були виявлені в народній медицині дослідним шляхом. Березові бруньки — протизапальний, протинабряковий, сечогінний, жовчогінний засіб.

Березові бруньки проявляють протимікробну активність проти великої кількості штамів стафілококів антибіотикостійкої форми, серед яких збудники перитоніту, фурункульозу, флегмони і т. д. Гнітюче діють на інфузорії, трихомонади, лямблії. Згубно впливають на аскарид і гостриків, дезінфікують порожнину шлунка.

Водний настій або відвар із березових бруньок приносить користь:

  • при хворобах печінки та жовчовивідної системи як жовчогінний та протизапальний засіб;
  • як противірусний, відхаркувальний препарат при бронхітах і трахеїтах;
  • при отоларингологічних і стоматологічних захворюваннях (настій застосовується для полоскань та аплікацій);
  • для лікування запальних та гнійних захворювань шлунка, виразкової хвороби, гастриту. В якості профілактики підходить для поліпшення обміну речовин і нормалізації травлення;
  • у вигляді сечогінного засобу для зняття набряків, у тому числі набряків серцевого походження.

Настій використовують також для загоювання пролежнів, подряпин, ран, що погано заживають, зняття запалення при міозитах і артритах (втирання, компреси); при хронічних мезотимпанітах та гострих формах отиту (закапування і промивання).

Березові бруньки входять до складу зборів для схуднення і збереження стрункої фігури. Вони виводять зайву рідину, очищають організм, нормалізують діяльність ШКТ, поліпшують обмін речовин.

Дмитро Пожоджук

Facebook коментарі
Share