Протягом останніх років в суспільстві спостерігається підвищений інтерес до фітотерапії та гомеопатії. Великої популярності набули трав’яні чаї.

На Гуцульщині знання про лікувальні властивості дикорослих рослин накопичувалися з покоління в покоління. Народний досвід передавався віками від бабусь до дітей та онуків.

Цими днями в Косові всі зацікавлені темою траволікування мали змогу прослухати лекцію «Лікарські рослини в житті гуцулів» в приміщенні Музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини.  З лекцією виступив Любомир Держипільський, кандидат біологічних наук, завідувач науковим відділом НПП «Гуцульщина».  Під час лекції присутні почули про неймовірні властивості рослин, що нас оточують. За словами Л.Держипільського, багато дикорослих рослин є в сучасному світі незаслужено забутими, хоча вони і мають харчову цінність: в коренях, кориневищах і плодах накопичується багато крохмалю, інсуліну, білків, цукрів, а у насінні – жирів. Окремі трави, наприклад, кропива, щавель, хвощ, значно перевищують за вмістом вітаміну С багато овочів та плодів.

Багато рослин є одночасно харчовими, лікувальними і використовуються дієтологами. Дикі їстівні рослини для багатьох майже невідомі і невелика кількість людей знає та застосовує їх лікувальні властивості.

Лекція мала мультимедійний супровід, тому присутні мали змогу не тільки почути, а і побачити зображення згаданих рослин. Після іформаційної частини, слухачі  мали нагоду скуштували гарячий напій з рослини Іван-чай, яку зібрав та підготував Любомир Держипільський. Такий чай відрізняється тонким ароматом, своєрідним смаком та має лікувальні властивості. Разом з чаєм присутні посмакували  бездріжджовим  хлібом та натуральним карпатським медом. Хліб на заквасці випікає Федір Тершак, теж присутній на лекції  – голова косівського осередку Клубу органічного землеробства та здорового способу життя.

Після лекції присутні виказали бажання зустрітися у Косівському музеї знову, а пан Любомир запевнив, що в нього знайдеться інформація ще не на одну цікаву лекцію.

Лідія Палій

Share