“В моїх рядках — тільки правда і почуття, які я пережила. Митець — лиш те, що відчуває, а не те, що хочуть побачити люди”. Такими словами описує свою творчість двадцятидвохрічна художниця та поетеса Андріана Фединчук.

Поспілкуватися з творчою особистістю мали нагоду гості Вечора поезії та графіки в Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Юна авторка презентувала виставку ілюстрацій, створених для своєї першої поетичної збірки під назвою «23» і, власне, саму збірку.
Андріана Фединчук
Андріана народилася у селищі Кути, що на Косівщині. Отримала спеціальність «графічний дизайн» в Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ. Зараз навчається на заочному відділенні юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича. Багато часу приділяє творчості: займається графікою, пише вірші.

Свою поетичну збірку Андріана називає своєрідною автобіографією, а назву пояснює дуже просто: «23 — це кількість віршів у збірці». Це число для неї має і інші символічні значення, які авторка вирішила залишити в таємниці.

Ілюстрації виконані в незвичній та оригінальній техніці, яку вигадала сама художниця. Завершені роботи можна назвати «графічний 3D колаж». Кожний малюнок відкриває пережиті моменти з життя Андріани, тому найчастіше героїнею ілюстрацій стає сама художниця. Перед глядачем постають звичні сюжети: домашні інтер’єри, книги, поїздки автобусом, подорожі в гори. Ці сюжети немов заплуталися у гілках дерев із загадковими символами — дзеркалами, годинниками, ключами та пташками. Ілюстрації дають можливість краще зрозуміти та переосмислити зміст поезій у збірці.

Під час презентації Андріана Фединчук надзвичайно емоційно продекламувала понад десяток власних віршів. Музичний супровід налаштовував слухачів на потрібний емоційний стан. Присутні зачудовано вслухались в кожне слово талановитої поетеси.

Творчість Андріани прийшли підтримати її близькі, друзі та однокурсники і викладачі з Косівського інституту. Були присутні і співробітники косівського видавництва «Писаний камінь».

Завдяки їм здійснилася заповітна мрія Андріани – видання першої збірки поезій. З теплими словами підтримки виступили відомі на Прикарпатті поети Дмитро Арсенич та Ігор Маковійчук. Це стало приємним сюрпризом для поетеси, адже схвальні відгуки від визнаних майстрів слова додають натхнення у подальших творчих пошуках.

Лідія Палій, науковий співробітник Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини (філії Національного музею НМГіП імені Й. Кобринського)

Автори фото – Ольга Николайчук, Вікторія Яремин

Share