Нас завжди ваблять заморські краєвиди, проте мало хто знає про чудові, мальовничі місця нашого краю.

Одним з таких є потік, що бере початок зі схилів гори Михалкова, протікає зі східного боку гори Остра (Гострий) та впадає в річку Рибниця вище урочища «Скали» (вул. І. Франка).

Потік цікавий тим, що в його руслі налічується не менше п’яти живописних водоспадів, середня висота яких біля 2-ох метрів. Особливо красиві вони в повноводний період після дощових поводків.

На його берегах є багато місць для відпочинку та фотосесій. Мандрівники в цих місцях — велика рідкість.

В руслі потоку зустрічаються невеликі скельні виступи та відслонення. Найбільш зручними місцями для відпочинку є руїни старого кам’яного моста та кам’яна кладка, що, ймовірно є залишком старого акведука (водовід, канал, труба), яким раніше вода з потока прямувала на Москалівку по вулиці Ірчана.

Потік впадає в річку Рибниця вище урочища «Скали»

Флору та фауну представляють лунарія оживаюча, папороть-багатоніжка, осиленій волосовианний, мохи то лишайники, серед яких маршанця, рунянка та інші. Часто можна побачити саламандр.

Потрапити до потока можна звернувши вправо з дороги, яка веде на гору Михалкова в районі «трьох доріг» або ж від форельного господарства.

Місцями зустрічаються важко прохідні місця, що створює певні незручності, але, жодним чином, не зменшує його привабливості.

Руслан Солиджук

РІВ «Панорама інфо»

Share