Один з найвідоміших живописців Прикарпаття – Анатолій Калитко репрезентував свою персональну виставку в Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини.

Виставка з ліричною назвою «З любов’ю до Гуцульщини» демонструє жанрове розмаїття творчості мистця, але примітно те, що головним джерелом натхнення для Анатолія Калитка завжди лишається карпатська природа. Такі твори, як «Осінь в Яворові» (2014 р.), «Сонячна Снідавка» (2014 р.), «Соколівський пейзаж з церквою» (2010 р.), «Косів зимовий» (2014 р.) визначають образ мистецтва Анатолія Миколайовича. В них – темперамент майстра, його захоплення красою природи, гармонія кольорів та чистота повітря.

Крім пейзажів, на виставці представлені натюрморти та портрети. І в жанрі натюрморту А.Калитко не перестає дивувати нас тонким відчуттям природи Гуцульського краю. Полотна «Травневий бузок» ( 2014 р.), «Квіти жасмину» (2013 р.), «Чорнобривці» (2005 р.) передають красу кольорів та ніжну чуттєвість таких рідних для кожного українця квітів. Серед портретів, представлених на виставці, особливо привертає увагу твір «Христина» (2015 р.), який відвідувачі поетично називають «циганочка». В кожному з живописних полотен Анатолія Миколайовича віддзеркалюється те унікальне відчуття кольору та світла, яким наділений художник.

Урочисте відкриття виставки розпочалося з молитви та благословення отця Ростислава з Храму Різдва Іоанна Хрестителя (м.Косів). Художника вітали колеги-викладачі, друзі та родичі, учні та шанувальники. Теплими словами відзначили творчість Анатолія Калитка , завідувач Косівським музеєм народного мистецтва та побуту Гуцульщини Любов Ілюк, директор КІПДМ ЛНАМ Святослав Мартинюк, заслужений працівник освіти України Катерина Сусак, кандидат мистецтвознавства Валентина Молинь; поет, член Національної спілки письменників України Богдан Радиш-Маринюк, голова Косівської організації Союзу Українок Ганна Богдан.

Персональна виставка А. Калитка «З любов’ю до Гуцульщини» діятиме в музеї до кінця травня.

Вікторія Яремин, науковий співробітник музею

Share