Промайнуло Новоріччя, а за ним і Різдво. В Косівському музеї народного мистецтва та побуту 2018 рік розпочався справжнім святом Краси і Гармонії: 11 січня у виставкових залах відкрилася персональна виставка молодої талановитої художниці Наталії Юрової.

Ця подія яскравим струменем увірвалася в мистецьке життя міста. Відразу треба зауважити, що тут в одному звучанні об’єдналися два творчі напрями – олійний живопис та художні світлини. Всі роботи Наталі променіють великою любов’ю до рідної землі, до Карпат, які назавжди звабили її своєю таємничою красою. Уміння побачити ту унікальну мить, коли природа відкриває свою ніжну, незахищену від людини сутність – то дар від Бога. І Наталя наділена таким скарбом душі.

Народилася Наталія Юрова у місті Чортків на Тернопільщині. Бажання стати художницею привело її у знаменитий народними умільцями Косів. Упродовж 2008-2012 років навчалася на відділі художнього розпису в Косівському училищі прикладного та декоративного мистецтва Львівської Національної Академії мистецтв. Тут же, в інституті в 2016 році успішно захистила диплом бакалавра за фахом монументально-декоративного живопису. З 2011 року, побувавши у Карпатах, захопилася фотосправою.

Наталія Юрова – учасниця численних виставок, лауреат районного та VIII обласного фестивалю «Горицвіт». На IX Міжнародному молодіжному гончарському фестивалі «Опішне-2015» представила фотовиставку карпатських пейзажів, в 2015 р. була учасницею І Всеукраїнського конкурсу з живопису імені А. Ерделі в Ужгороді, де здобула ІІІ місце в категорії «Образотворче мистецтво». Через рік художниця взяла участь у Всеукраїнському студентському конкурсі «Срібний мольберт», що теж проходив на Закарпатті. Картини Н. Юрової вже декілька років поспіль експонуються на традиційній щорічній виставці «Косів осінній» у Косівському музеї. Молода художниця всім серцем полюбила Косівщину, тут знайшла своє кохання та вірних друзів.

Фотороботи Наталі відзначаються виразним сюжетом, несподіваним ракурсом, десь і легким гумором. Тут і симпатична корівка, і прощальний погляд сонця на потемнілих, зажурених горах, і жовтий лист, що полум’яніє, згадуючи літо. І, звичайно, могутній хребет Чорногори у первозданно чистих снігах. Все це хвилює душу, викликає якісь напівзабуті відчуття.

Не менш цікаві живописні пейзажі художниці. Глядача приваблює яскрава палітра кольорів, бадьорий настрій та оптимізм у кожному полотні. Улюблені теми світлин Наталі – карпатські ліси вкриті легкою осінньою засмагою, романтичні вранішні та вечірні серпанки, холодні скелясті вершини, що мирно дрімають на осонні.

Наталя Юрова не зупиняється у творчому рості, у навчанні. Є вагомі підстави після закінчення нею магістратури сподіватися нових творчих досягнень.

Звенислава Тимчук,
науковий співробітник Косівського музею НМіПГ

Автор фотографій з презентації – Pasha Lototskyi

Facebook коментарі
Share