Туристичний інформатор гуцульського Косова 1935 року.

З листівки можна дізнатись як дістатись до Косова з Коломиї чи Яблунова.

Цікаво, що в 1935 році в Косові мешкало 10 тисяч жителів і це був торговий центр Гуцульщини.

По приїзді, на автостанції Косова турист міг отримати необхідну інформацію в туристичному бюро, обміняти гроші в канторі, залишити речі в багажі чи перекусити в буфеті.

Біля автостанції можна було орендувати кінне- або автотаксі, щоб дістатись, наприклад, до відпочинково-лікувальних закладів доктора Тарнавського.

В місті працювали пансіонати першого класу: «Байка», «Креси», «На скалі», «Ядвіга», «Гірка». А також другого класу: «Вікторія», «Еден», «Львів’янка», «Зоф’ювка», «Анна».

Ресторан Трухановича і Манугевича пропонував обіди вартістю від 1 злотого, а в кав’ярнях «Рів’єра» та «Павільйон над Гуком» — щодня музика і танці.

В місті була пошта, міський і міжміський телефон, телеграф, шпиталь, 2 аптеки, 12 лікарів, костьол, 2 церкви, кружок польського товариства татранського, бібліотеки, кінотеатр «Аполло», танцювальні майданчики та ін. заклади.

Здіймався туристичний податок в розмірі 5 злотих + 2,5 злотих за кожного члена сім’ї. Лікарі та їхні родичі були звільнені від податку.

В аптеках продавалась лікувальна мінеральна вода «Буркутська».

Косів подавався як культурний гуцульський артцентр кераміки, ткацтва та різьби. В місті був свій регіональний промисловий ринок з кращими виробами місцевих майстрів.

Крім Косова також була коротка інформаційна довідка про Кути, Жаб’є та контактні дані туристичнх закладів Косова і району.

Прислав: Franciszek-Andrzej Magda
Джерело: Biblioteka Narodowa
Друкарня: Kosów, D. Hirschhorn

Share