Косівська лікарня була побудована в 1908 році, будівництво тривало 3 роки.

Лікування в основному було платним. Деяку участь в медичному обслуговуванні застрахованих брала страхова каса або “каса хворих”, кошти якої здебільшого складались з внесків самих застрахованих робітників та службовців.

Інформація про шпиталь, лічницю, аптеки, лікарів, фармацевтів, дентистів в Косові («Річник Лікарський», 1936 рік)

За якістю обслуговування палати в стаціонарі поділялись на кляси. Палати першої кляси були краще обладнані і хворих тут краще годували. Вартість перебування в цих палатах втричі перевищувала вартість перебування в палатах третьої кляси. Плата була встановлена від 2 до 12 злотих на день.

Лікарня тих років була розрахована на 50 ліжок. В штатах значився лікар та 6 середніх медичних працівників. Утримувалась лікарня і персонал за рахунок прибутків, одержаних від хворих, які перебували на стаціонарному лікуванні. В лікарні до 1939 року на протязі року проводилося 75-90 операцій. За кожну операцію необхідно було додатково платити від 10 до 30 злотих.

В 1939–1941 роках в лікарні вже було 100 ліжок, в тому числі туберкульозні ліжка. Лікування було безкоштовне. В лікарні працювали лікарі, переважно єврейської національності. Завідував лікарнею доктор Максиміліан Йосафатович Карп. По спеціальності він був хірург.

24 січня 1941 року директором державної медичної лікарні призначається доктор Сімх.

Починаючи з липня 1941 року стаціонарне лікування було платним. В лікарню приймались тільки тяжко хворі і за оплатою 20 крб. денно. Хворий виплачував при вступі на лікування суму 200 крб. у виді завдатку, а за крайньо бідних платив місцевий комісаріат.

З 20 вересня 1941 року оплата за лікування проводилась в злотих, причому один день стаціонарного лікування коштував 6 злотих, а амбулаторний прийом — 4 злотих.

В 1971 році почалось будівництво лікарні на 120 ліжок разом з поліклінікою. І 31 серпня 1974 року лікарня була урочисто здана в експлуатацію.

Пізніше лікарня була розширена до 300 ліжок. З розширенням були відкриті нові відділення: травматологічне, урологічне, кардіологічне, інфекційне для дітей і дорослих, дитяче, гінекологічне.

В 1977 році розпочато будівництво дитячого корпусу на 120 ліжок, яке проводилося за рахунок кооперованих коштів колгоспів. Будівництво було закінчено в 1983 році з введенням якого лікарня була розширена до 425 ліжок.

В 1989 році в лікарні було відкрите реанімаційне відділення на 6 ліжок, а в 1999 році — реанімаційне відділення на б ліжок для дітей.

В 1995 році лікарня мала 395 ліжок, а вже з 2000 року нараховує 360 ліжок.

Амбулаторний прийом проводиться по 25 спеціальностях. За останні десять років введені нові посади дитячих спеціалістів — хірурга, травматолога, психіатра, окуліста, отоларинголога, невропатолога; нейрохірурга.

В Косівській центральній районній лікарні компактно розміщений сучасний лікувально-діагностичний центр, який забезпечує медичною допомогою населення району.

В лікарні на 360 ліжок є 9 відділів, з них:

 • терапевтичний на 40 ліжок
 • кардіологічний на 40
 • інфекційних дорослих — 15
 • інфекційних дитячих — 15
 • хірургічних — 35
 • урологічних — 10
 • травматологічних — 30
 • нейрохірургічних — 15
 • пологових — 30
 • гінекологічних — 25
 • неврологічних — 30
 • офтальмологічних — 20
 • отоларингологічних — 15
 • дитячих — 40.

Крім цього при поліклінічному відділі працює денний стаціонар на 10 ліжок. При лікарні функціонують відділення анестезіологічно-реанімаційне для дорослих на 6 ліжок та дитяче на 6 ліжок.

В поліклінічному відділенні амбулаторний прийом проводиться по 24 спеціальностях.

За рік в стаціонарі центральної лікарні лікується від 10,5 до 11 тис. хворих.

Лікарі поліклініки щорічно в поліклініці обслуговують понад 233,9 тис. чоловік та майже 16,5 тис. хворих вдома.

Стабільну роботу основних служб забезпечують відділення і кабінети: фізіотерапевтичний, лікувальної фізкультури, рентгенології, флюорографії, електрокардіографії та функціональної діагностики, ендоскопії, ультразвукової діагностики, клініко-діагностичної, біохімічної, серологічної, цитологічної та пат гістологічної лабораторії, переливання крові, інформаційно-аналітичне відділення.

Також дивіться

Facebook коментарі
Share