Церква Різдва Івана Хрестителя, що у селі Малий Рожин, Косівського району на Прикарпатті є одним із давніх храмів на Гуцульщині і має свою історію.

За офіційними даними церква перевезена з гір і побудована 1864 року. Сам храм посвячений на честь Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, а престол на честь Різдва Івана Хрестителя. За переказами старожилів, вважається, що церква в селі Малий Рожин побудована в 1702 році, про що свідчать багато речей, які збереглися у храмі до сьогодні і мають написи, датовані цим роком.

В 60-ті роки минулого століття двічі була спроба закрити церкву, оскільки вона є старою (було більше ста років і вважалася аварійною).Тому щоб захистити свій храм від закриття, селяни домоглися встановити пізніший рік побудови, тобто 1864 рік, щоб їй на той момент не було 100 років. Є припущення, що церкву в 1864 році перекривали бляхою.

Те, що церква в селі є багато старшою, ніж офіційна дата побудови, свідчать майстри, які тепер проводять реконструкцію і перебудову даху, куполів, розширення храму Вони, замінюючи старі і непридатні матеріали, знаходять свідчення відбитків дат, що дає можливість вважати дату побудову храму — 1702 рік, який згадується у переказах.

Ще є важливий факт того, що в селі була потреба будівництва нового храму — це план будівництва, виготовлений у Відні 1888 року, що зберігся до тепер. В ньому на професійному рівні виконані всі будівельні розрахунки.

Зараз силами громади проводиться повна реконструкція храму ззовні та всередині, перекриття даху, добудова куполів, розширення самого храму, не порушуючи самої конструкції будівлі,проводиться заміна непридатних матеріалів на нові.

Всі роботи виконуються в гуцульському стилі, що надає храму неповторності, стильності та краси архітектурної форми.

Великих зусиль прикладає молодий і енергійний голова релігійної громади п. Юрій Воротняк, який спільно з громадою зробив дуже багато роботи з проведення реконструкції храму, а також ще має багато планів, які хоче здійснити у цій нелегкій, але благородній справі.

Тож, нехай у цьому завжди допомагає Бог!

Веломаршрути через село Малий Рожин

 

Facebook коментарі
Share