В культурно-мистецькому житті нашого міста відбулася особлива подія. Знаний як в Україні, так і за її межами, львівський художник Василь Боднарчук репрезентував у Косові свою персональну виставку керамічних творів. В експозиції представлені керамічні пласти та об’ємні композиції.

Неповторний авторський стиль Василя Боднарчука не залишить байдужим ні пересічного глядача, ні найвибагливішого цінителя мистецтва. У своїх творах мистець віртуозно поєднує те, що здавалося б, неможливо поєднати: шорстку текстуру шамоту та акварельність плавленого кольорового скла, гру геометричних форм та несподівані фактури, відтиски стебел рослин та текстилю. Шамот, кольорове скло, солі, ангоби та емалі — поєднання цих технік дозволило Василю Боднарчуку досягнути несподіваних ефектів. Улюблені сюжети автора: рослинні та пейзажні мотиви, «ню», фігуративні та безпредметні композиції.

Арт-критики та мистецтвознавці для характеристики творчості художника використовують поняття «малярсько-графічна кераміка», «гончарний неоромантизм», «керамічно-скульптурний живопис», «керамічні акварелі».

Примітно, що свій творчий шлях Василь Боднарчук розпочав, навчаючись на відділі художньої кераміки у Косівському училищі прикладного мистецтва. В цьому контексті, назва репрезентованої автором виставки «До витоків» звучить символічно.

Помилуватися керамічним живописом Василя Боднарчука можна завітавши на персональну виставку автора в Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Прийом відвідувачів: з 10.00 до 18.00 год. Вихідний — понеділок. Ціни на квитки до 10 грн. Виставка діятиме до 20 квітня.

Репортаж з відкриття виставки «До витоків» Василя Боднарчука та інтерв’ю з автором буде представлено для огляду на сайті Косівського громадського телебачення «Дримба TV».

Вікторія Яремин, науковий співробітник музею

Facebook коментарі
Share