Село Соколівка — перша письмова згадка 1630 р. Межує з селами Город, Бабин, Яворів, Річка. Відстань від Косова 8 км, висота над рівнем моря — 450 м.

Цілющі джерела на Косівщині цікавлять туристів та місцевих мешканців. Особливо, роль цих джерел зростає в часи глобального потепління, коли в косівських криницях часто пропадає вода і десятки людей щодня йдуть на джерело за такою важливою гірською водою. Ще одна причина популярності — це м’якість води з джерел, на фоні води з криниць, адже на Косівщині вода дуже жорстка (тобто має крейдяний осад), що шкідливо для організму (утворюється каміння в нирках).

Знайти Соколівське джерело не так легко, хоч воно і розташоване практично на трасі Косів-Верховина, проте заховане в гущі дерев. Потрібно рухатись з Сококолівки та в сторону села Яворів і навпроти дерев’яного мосту повернути ліворуч та пройти лісовою дорогою 30 метрів вверх. Джерело буде з правої сторони лісової дороги, що веде на легендарний Сокільський хребет. Вода там дуже смачна та прохолодна, завжди втамовує спрагу мандрівників та місцевих гуцулів.

Висота джерела — 462 метри над рівнем моря, відстань від Косова 9 км, орієнтиром вам буде дерев’яний міст з правої сторони дороги (на фото).

Автор треків і тексту Тарас Пасимок.
Фото – Станіслав Михайлюк

Share