В рамках робочої поїздки в село Нижнє Селище, що на Закарпатті громадська організація «Туристична асоціація «Гуцулія» та громадська організація «Закарпатська асоціація місцевого розвитку» підписали Меморандум про партнерство та співпрацю.

Метою підписання Меморандуму є взаємодія та координація діяльності даних громадських організацій у реалізації заходів, спрямованих на забезпечення сталого місцевого розвитку українських територій Карпатського регіону, об’єднання зусиль в умовах повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, спрямованих на підтримку і надання різних видів благодійної гуманітарної допомоги цивільному населенню, внутрішньо переміщеним особам, територіальним громадам, налагодження контактів з потенційними донорами та меценатами.

Для реалізації напрямів, визначених Меморандумом, сторони будуть обмінюватись інформацією та досвідом у різних сферах діяльності та стратегічного планування розвитку, в тому числі організовувати робочі та партнерські зустрічі, візити, проводити консультації для узгодження дій, спрямованих на покращення якості співпраці.

Голова громадської організації «Закарпатська асоціація місцевого розвитку» Петро Пригара та його донька Інна відомі люди на Закарпатті. «Селиська сироварня», перший слоу-фуд ресторан «Гелета», магазин локальних продуктів «Селиський ракаш», бренд «Хустська бринза» і відродження вівчарства на Хустщині – це все їхні успішно реалізовані ідеї та незвичайні, нестандартні, креативні проєкти. Зараз, під час війни, те, що вони зробили для переселенців у Нижньому Селищі за півроку війни – справжнє маленьке диво.

Родина Пригар – щодня на волонтерській роботі. Зранку до вечора. Кожен день у ресторані «Гелета» безкоштовні обід та вечеря для переселенців. Бувало, що годували 150-170 людей щодня. Зараз – близько 30. Це ті, хто залишився у Нижньому Селищі, не виїхав і не може собі дозволити харчуватися власними силами.

Родина Пригар має давні партнерські стосунки з багатьма міжнародними організаціями, зокрема з європейським кооперативом «Лонго Май» та його представником, який постійно проживає в селі Нижнє Селище французом Орестом Дель Соль. На даний час, разом з місцевою волонтеркою Лєрою, займаються облаштуванням хостелу для внутрішньо переміщених осіб в якому зможуть поселитися 30 людей. В хостелі буде все необхідне: кімнати, столова, кухня, душові, туалет. Кожна сім’я матиме свій простір.

Хостел – не остання ідея. Петро Пригара і його товариш Орест Дель Соль дивляться у завтрашній день і виношують нові задуми на перспективу. Думають, як створити нові робочі місця, зайняти людей, організувати таку нову діяльність, яка дасть поштовх для розвитку села.

Facebook коментарі
Share