Опитування серед молодих людей, які народились не в Косові, але тут працюють чи навчаються, чи просто часто бувають, як гості!

  1. Загальне враження про місто (тобто, які є плюси)?
  2. Що потрібно для того, щоб Косів став європейським містечком (тобто, які є мінуси)?

Світлана Морикіт (с. Стопчатів, працівник ЦДТ)

1. Косів — колиска, серце Карпат… Саме так говорять про наш край легенди і перекази. Споконвіку місто слави лося своїми талантами і творчістю. Багатою є лише та людина, яка, народившись серед величі Карпат, вкладає частинку душі у свої помисли і діяння. Маю велику честь працювати в цьому місті поруч з людьми, які відкривають для нащадків новий незвіданий світ Мистецтва…

2. На жаль, ми ще не вміємо цінувати те, що для нас здобували наші пращури ціною життя, цураємось свого роду, історії, нищимо культуру совковими стереотипами, нав’язаними «старшим братом».

А навколо сотні молодих людей, підлітків, дітей, які не знаходять собі місця серед маленьких вулиць, зруйнованих будівель, відсутності закладів, де можна самореалізуватися, віднайти себе. Немає можливості нам в незалежній країні, в маленькому Косові, зокрема, самоствердитися, як особистості. А наша культура, традиції тепер частіше зустрічаються в бізнесових проектах, на торговельних прилавках. А ще прикро, що ми — не господарі на своїй землі, бо жоден справжній гуцульський газда не робитиме так, щоб потім переробляти. Ми ж робимо все, щоб «відмити», а не створити.

Олександр Никифорчин (студент, с. Кобаки)

1. Враження про Косів в мене стандартні, так як я тут часто буваю. Для мене це місто №1!
2. Тут треба дороги підремонтувати, трохи вже залатали, але машини все ж застрягають. Зробили би скрізь якісь сміттєві баки, щоб на дорозі біля інституту сміття не валялось. Добре, що сміттєвози є, в цьому плюс.

Наталя Марак (студентка, м. Копичинці)

1. Місто достатньо чисте, спокійне, мирне. Признаюся — швидко звикла до нього, і завжди тягне сюди, коли його залишаю. Вірю — Косів має світле майбутнє, бо молодь активнішає!

2. Косів не розвивається в культурному плані: театру, концертів та виставок практично нема. Також, вбивають магазинні вивіски своєю безграмотністю та відсутністю смаку.

Андрій Осадчий (студент, м. Івано-Франківськ)

1. Бринза, ріка, де-не-де хороші дороги (що дивує), плюсом містечка є творча особистість Наталя Марак. Добре, що є інститут, з його допомогою життя містечка насичується ідеями своїх студентів. Стосовно європейськості, тут складно, адже змінити внутрішність маси людей неможливо. Тим паче, що «європейське» для мене більше матеріальне означає, ніж будь-яке інше. Хоча відкритості на Заході більше, судячи з розповідей. Будьте відкритими, як діти!

2. Проблеми зі сміттям — мені не вистачало смітників. Мінусом є менталітет суворих гуцульських хлопів, хоча старші люди дуже хороші і привітні (принаймні, як на перше враження), думаю винен алкоголь або недостатній рівень самосвідомості / самоспостереження — значення має і авторитарний конформізм, певно подібні персонажі надто залежать від думки оточуючих або авторитетів-хуліганів. Але це так собі, подібні люди всюди є.

Ольга Семенюк (м. Вигода, часто відвідує Косів)

1. Косів — мальовниче містечко, привабливе для туристів. Гори, Гук, круті краєвиди. Не знаю, чи є прокат велосипедів, але якщо так, то це круто. Багато активної молоді, яка приїжджає сюди на навчання. Ну і базар з різними іграшками, сувенірами і т. д. Мені здається, що тут багато свідомої, талановитої молоді. Косів мені асоціюється з мистецтвом, напевне, тому, що тут багато художників, письменників, музикантів, різних майстрів.

2. Сміття, яке люди виносять на вулицю ввечері. Відсутність в більшій частині міста водопостачання. Крім того, мені здається, що тут мало можливостей для реалізації ідей молоді: різні концерти, виставки і т.д. Це потребує підтримки.

Баглай Дмитро, (студент, м. Львів)

1. Перше враження було не зовсім хороше, місто здавалось дуже маленьким, нецікавим, але згодом, коли трохи прижився, думка щодо Косова кардинально змінилася. Просто це таке місто, що не відкриється повною своєю красою одразу. Багато цікавих місцин, де можна посидіти з компанією чи навіть наодинці, милуватись чудесним краєвидом, чого так бракує у великих містах. Загальне враження чудове.

2. А от, щоб європейським містечком стало, — розбудовуватись треба. Побільше цілодобових магазинів та аптек, різних закладів, кафе, їх сильно бракує. Великим мінусом є те, що банки не працюють у вихідні дні.

Ольга Валуєва (студентка м. Бурштин)

1. Плюсів є багато — це, звичайно, цікавезний народ, що можу бачити на вулицях міста, тобто люди, які навчаються тут, а також ті, що є жителями міста, адже є багато творчих осіб. Не хочу бути банальною, згадуючи про природу, гори, зелень, але все-таки природа прекрасна, вона зачаровує і надихає, а для мене, як для художника, це більш ніж важливо. У цілому — веселе та життєрадісне містечко!

2. Думаю, потрібно, щоб змінилось ставлення самих людей до містечка, і, звичайно ж, основне — розбудова його в найкращих європейських традиціях, тобто, щоб усе відбувалось чесно і без різних грошових махінацій. От виділили необхідну суму на дороги, наприклад, і вона вся пішла на дороги суто. Але, думаю, з нашим українським менталітетом, Косів буде довго ставати «європейським містечком». Можна і ще щось сказати негативного, але я схильна дивитись на життя в оптимістичному світлі, і на Косів — у тому числі!

Марічка Стефанишин (студентка, м. Бурштин)

1. Плюсів для себе знайшла море!

2. Мінуси — мабуть, треба зробити хорошу трасу для відпочивання на лижах взимку та покращити туризм, адже ресурси та місця цілком підходять, просто їх варто краще розвинути, тоді і туристів буде більше і, можливо, трішки наблизимось до європейського рівня, якщо доброякісно зробити!

Олена Фенчук, (студентка, м. Біла Церква)

1. Мені здалося, що Косів — місто привітності, багато класних і цікавих особистостей. Так, місто маленьке, але в цьому вся суть, вся краса… Мальовничий куточок світу.

2. Різноманітні концерти, агітації до якихось цікавих дій і нормальний Інтернет!

Ірина Подзізей (студентка, м. Володимир-Волинський)

Правильно писати спочатку позитивне і хороше, але я почну з мінусу, доки не забула, бо вважаю, що він великий — у місті немає сміттєвих баків і сміття рознесене вуличними собаками «красується» під вечірнім небом. А так Косів мені до вподоби — тут чисте повітря і майже з кожного вікна видно чаруючі пейзажі. Потрібне вдосконалення лижної траси.

Інна Шалаєва (студентка, м. Хотин)

Буду чесна — не маю ніяких вражень від Косова, навіть проживши тут 4 роки. Немає де провести вільний час, хоча б був якийсь парк або відпочинковий центр для молоді.

Марта Сов’як, (студентка, м. Дрогобич)

1. Вперше побувавши в Косові, захопилася ним… Гарні краєвиди, чисте та охайне містечко, колоритне та цікаве, шумний місцевий ринок також прийшовся до вподоби, надзвичайний різновид ручного ремесла, справжня колиска української культури!

2. Важливий мінус — це те, що дороги у Косові є, але не всі і не всюди вони асфальтовані, хоча ця проблема стосується не тільки доріг Косова, а й всієї України загалом. Також мало цікавих культурних та розважальних заходів для молоді. Відсутній кінотеатр. Крім дискотек, які я в принципі не відвідую, та прогулянки вечірнім Косовом і піти нікуди…

Тетяна Логіна (студентка, м. Отинія)

1. На мою думку, Косів — це дім творчості, але творчим людям тут дуже тісно.

2. Щоб Косів став європейським містечком, потрібні зміни в інфраструктурі міста, розвинутий туризм, гарні дороги, реклама міста серед іноземного населення.

Тарас ПАСИМОК

Facebook коментарі
Share