Пам’ятний хрест під Сокільською скелею
Поставлений 14 жовтня 1994 року на місці загибелі воїна УПА Бельмеги Федора Юрійовича за ініціативи Яким’юка Володимира, голови братства УПА з Косова. Хрест виготовлений за кошти АПО с. Тюдів (голова — Івасюк І. Ф.). Освячений парохами УАПП та УГКУ (о. Іван Сабадаш та о. Василь Стефанко).
Під час освячення були присутні воїни братства УПА з Косова та жителі навколишніх сіл, парафіяни УАПЦ та УГКЦ з с. Тюдова.
Сестра Марія, племінники Іван та Валя з родинами поставили перестас.
Бельмега Федір Юрійович — «Високий»(1926–1950) — член служби безпеки ОУН. Народився в с. Тюдів. В 1939 закінчив Тюдівську початкову школу. В 1944 р. вступив в УПА. Одного разу попав в руки НКВД, де його дуже катували, але вдалося втекти . Зустрівшись з рідними, він сказав: «Більше живим я не попаду в їхні руки». В 1950 р., щоб не попасти в руки НКВД, тікаючи, скочив із Сокільської скелі вниз і розбився.
Існує інша версія, що скочив і залишився живим, тікав до водоспаду «Сикавка» у потік, але його застрелили.
Тіло відвезли в Кути на впізнання. Було багато людей з Тюдова і навколишніх сіл. Серед них були рідні сестри Федора: Марія, Олена, Параска, які дуже плакали, але боялися сказати що це їх брат.
Де поховали тіло — невідомо.
Пам’ятник Роману Шухевичу
Пам’ятник Р. Шухевичу-генералу УПА біля Народного дому в Тюдові. Робота скульптура П.Ф.Штаєра зі Львова. Встановлений 8 липня 2007 р. в с. Тюдові до 100-річчя від дня народження з ініціативи КУН(у) — (Колотило Д., Павлюк Ф.).
Освячений парохами УАПЦ та УГКЦ (о. І.Сабадаш та о.В.Стефанко). Були присутні на відкритті: директор центру національного відродження ім. Степана Бандери Сич Олександр Максимович, голова Косівської РДА Цьок Михайло Васильович, заступник голови райради Перцович Святослав Миколайович, голова Братства УПА в Косівському районі Підлетейчук Петро Петрович. Виступили учні 11 класу (кл.керівник Чоланюк Марія Петрівна, хор «Сокільський передзвін»(кер. Воротняк О.Я.), гості.
Роман Шухевич — (30.06.1907–05.03.1950) «Тарас Чупринка», «Дзвін», «Тур», «Роман Лазовський». Народився 30.06.1907 р. у місті Львові. З 1923 р. член Української військової організації. У 1925 р. навчався в політехнічному інституті в м. Данцігу (тепер Гданськ ,Польща).
В 1926 р. вступив на відділ архітектури Львівської політехніки. 1928–1929 рр. служив у польській армії. З 1929 р. член ОУН. В 1930 призначений керівником бойової референтури Крайової екзекутиви ОУН на західноукраїнських землях.
У серпні 1934 р. брав участь у замаху на міністра внутрішніх справ Польщі Б.Перацького, за що був заарештований і ув’язнений у польському концтаборі Береза Картузька, засуджений до 4 років тюремного ув’язнення. Восени 1939 р. став одним з організаторів штабу “Карпатської Січі” –збройних сил Карпатської України. 1939–1940 — Крайовий провідник ОУН на Західних окраїнах українських земель. 3 листопада 1943 р. — головнокомандувач УПА. Загинув у березні 1950 у с. Білогорщі біля Львова.
Могила Борцям за волю України
Могила «Борцям за волю України» поставлена в с.Тюдові недалеко від того місця, де була насипана могила за три дні в 1942 році , а в 1948 році знищена.Освячення могили відбулося 14 жовтня 2000 р. парохами УАПЦ та УГКЦ (о.І.Сабадаш та о.В.Стефанко). На освяченні були присутні воїни братства УПА , жителі села Тюдова та навколишніх сіл. Від двох парафій поставила перестас за душі померлих.
Могила на цвинтарі в с. Тюдові
В цій могилі похований воїн УПА з Білої Церкви Сич Ілля (1915–1944). Псевдо «Запорожець». Загинув у бою з ворогами в с. Тюдів у Великодній вівторок 1944 р. Житель с. Тюдів Лівак В. О. з своєї ініціативи і за свої кошти поставив на місці поховання пам’ятник, який був освячений 15 травня 2005 року парохами УАПЦ та УГКЦ (о. І Сабадаш та о. Василь Стефанко). Під час освячення були присутні воїни братства УПА, жителі села Тюдова та навколишніх сіл.
Лівак В. О. писав листи у місто Біла Церква , щоб знайти родину, але відповідь не приходила.
Пам’ятний хрест воїну УПА Воротняку Федору Дмитровичу
Пам’ятний хрест на місці, де була батьківська хата воїна УПА Воротняка Федора Дмитровича — псевдо «Майдан», «Яструб».
Поставлений Івасюк Катериною Дмитрівною, сестрою Федора та Петра, двох братів , які загинули в роки Другої світової війни. Федір — воїн УПА, а Петро — солдат Червоної армії , який загинув у Польщі. Хрест освячений парохом УГКЦ о. В. Стефанко.
Воротняк Федір Дмитрович (1917–1951) — народився в селі Тюдові. Закінчив Тюдівську початкову школу. В 1942 році вступив в УПА . Був провідником. 19 листопада 1951 року був вбитий в с. Новоселиці Снятинського району разом з охоронцями, всього четверо чоловік. На місці загибелі в с. Новоселиця теж поставлений хрест.
Матеріал підготувала вчитель історії Тюдівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Чоланюк М.П.