Гірська природа багатьох вражає своєю красою, а якщо ти ще й митець – то залишатися байдужим до естетики гір просто не можливо. Саме ця тема надихнула на створення виставки трьох молодих художників з містечка Косова на Прикарпатті. Графіка Марії Туранської, світлини Руслана Солиджука та текстиль Марини Хрущ гармонійно поєдналися у виставковому проекті під назвою «Натхненні горами».

Під час відкриття виставки в Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини, автори представлених робіт поділилися з присутніми своїм захопленням гірськими пейзажами та прагненням зберегти їх красу для прийдешніх поколінь.

Ткаля Марина Хрущ поєднує в гобеленах нитки з сухими гірськими рослинами, створюючи незвичайну фактуру та колорит. За словами художниці, таке творче вирішення відображає бажання творити в гармонії з навколишнім світом.

Марія Туранська займається мандрівництвом, багато подорожувала Карпатами, горами Італії та Грузії, мріє побувати у Гімалаях. Лаконічні та стримані малюнки гірських пейзажів авторки створені під враженням від мистецтва та філософії Сходу.

Третій учасник виставки – Руслан Солиджук, показав у своїх світлинах фантастичний світ карпатських лишайників. Макро-знімки відкривають глядачам немов паралельний вимір природи, який люди, зазвичай, не помічають.

Після презентації творчого проекту на гостей чекав приємний сюрприз — чайна церемонія від друга авторів виставки Тараса Пасимка, засновника «Підпільної чайної» в Косові. Відвідувачі виставки мали змогу скуштувати елітний китайський чай «Пуер» в порцелянових піалах та насолодитися його незвичайним смаком, що увібрав у себе любов до землі, гір та природи.

Відео. Відкриття виставки "Натхненні горами" . Наша розмова!)

Posted by Марина Хрущ on Tuesday, April 24, 2018

Лідія Палій,
науковий співробітник Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини (філії Національного музею НМГіП імені Й.Кобринського)

Фотограф – Наталія Юрова

Share