До честі жителів села Вижній Березів вони змогли відстояти чотири з п’ятьох капличок, збудованих за часів Австро-Угорщини, хоча спроб зруйнувати їх було чимало.
Першою ми побачили капличку на роздоріжжі польових доріг в частині села, яка називається Лаз. Від захоплення перейняло дух: трошки приземиста але дуже ошатна капличка так органічно вписалася в довколишній ландшафт, ніби виросла на цьому місці. Вимурувані з каменю стіни товщиною 60 см обмащені глиною і побілені.
В плані квадратна (2,5 х 2,5 м), висота стін 1,7 м. Дах трьохскатний (раніше ми такої форми не зустрічали), покритий бляхою (скоріш за все перекритий в більш пізні часи), з художньо оформленим причілком. Вінчає капличку хрест, який робить честь невідомому стародавньому майстрові. Ніша, в якій зберігаються образи і скульптури святих, утоплена в передній стіні, але досить висока (1,4 м) і в капличку можна зайти на колінах.
Друга капличка розміщена на кутку Варатик. Поруч з нею стоїть хрест 1899 року. За переказами місцевих старожилів, в давні часи один чоловік, замерзаючи взимку на цьому місці, порубав і спалив дерев’яний хрест, що тут стояв. Виживши, в знак покути він встановив тут залізний хрест, а згодом побудував капличку. Форма і розміри каплички вказують на те, що вона молодша від першої.
Вона теж мурована з каменю, обмащена глиною і побілена. Ззовні в наш час зроблений піщано-цементний “набриск”. Дах теж трьохскатний, покритий черепицею, скоріш за все перекривався. Внутрішній простір значно більший. Якщо б замість вікна були двері, в капличку вільно можна було б зайти. Всередині біля задньої стінки зроблений настіл, на якому стоять образи і фігури Божої Матері.
Основну увагу привертає до себе дерев’яна скульптура висотою приблизно 70-80 см. Очевидно, що походить вона з якоїсь церкви або костьолу. Опитування сусідів не внесло ясності в її походження.
Капличка, яку ми побачили на кутку Нижній Варатик, на нашу думку, найдавніша не тільки на березівських теренах, але й на Косівщині, а можливо і на Гуцульщині. Стіни товщиною 60 см і висотою 1,5 м вимурувані з річкового каменю, обмащені глиною і побілені. В плані має прямокутну форму (1,6 х 2,5 м). Ніша значно менша ніж у першій капличці (0,7 х 1 х 0,7 м) і глибше захована у передній стіні. Закривається металевою решіткою.
Трьохскатний дах покритий оцинкованою бляхою в більш пізні часи. Чи автентичний хрест на капличці ми затрудняємося сказати. У центрі села збереглася ще одна капличка-красуня, на відміну від попередніх зроблена з дерева.
На жаль, ні старожили села, ні місцевий краєзнавець, колишня працівниця музею народної архітектури у Львові Малкович Анна, яку ми зустріли біли каплички, не змогли нам нічого сказати про точний час її будівництва. Пані Анна вважає, що це друга половина ХІХ століття. Також від неї ми довідалися, що вже в теперішні часи місцевий майстер Ґеник (Петрунчьик) Василь за свої кошти і своїми руками реставрував пам’ятку.
Слід відмітити, що йому вдалося зберегти її автентичний вигляд. Капличка в плані має прямокутну форму (2,0 х 1,8 м), висота стін – 2 м. Трьохскатний дах вкритий ґонтами, хрест кований. Всередині зроблений настіл, на якому стоять фігури Ісуса Христа і Божої Матері, образи. Перед ним стоїть оригінальний кований підсвічник з хрестом і розп’яттям.