Танцювальний ансамбль «Зелений талісман» Косівського районного Центру дитячої творчості заснований у 1991 році. Всі ці роки його очолює керівник гуртка, методист, відмінник освіти України Оксана Богданівна Соколюк.

У ньому займаються 58 дітей, які складають молодшу, середню і старшу групи. Молодшою гуртковою Групою керує Максим Михайлович Вацик, теж випускник «Зеленого талісману».

Ансамбль працює за авторською програмою О.Б.Соколюк, що розрахована на чотири роки. Упродовж цього часу учні оволодівають основами класичного екзерсису, народного та бального танцю, сучасної пластики. Запроваджено залікову система навчання і видачу посвідчень про закінчення чотирирічного освітнього курсу в позашкільній установі.

Так, сформувався стійкий дитячий колектив з великим сценічним досвідом і визнанням. У ньому займаються не лише навчальним процесом, а й дають допрофесійну освіту, налагоджено творчу працю і насичений графік концертних виступів. Серед найвизначніших творчих здобутків — друге місце у Всеукраїнському телеконкурсі «Крок до зірок», срібна нагорода теле-чемпіонату України «Прем’єр-Ліга», диплом І ступеня XV Гуцульського фестивалю. Колектив двічі був нагороджений путівками в МДЦ «Артек», де брав участь у Міжнародному фестивалі дитячої і юнацької творчості «Наша земля — Україна», представляв нашу державу на міжнародних фестивалях етнічних танців у Молдові та Польщі.

За двадцять два роки творчої діяльності ансамблю «Зелений талісман» глядач побачив більше ста хореографічних композицій у його виконанні, які вирізняються яскравою постановкою, професійною майстерністю виконання, гармонією танцювальних рухів і музики, відповідністю танців і костюмів виконавців. Керівник ансамблю намагається творити в різних хореографічних жанрах. Найкраще їй вдаються композиції у стилі модерн, які наближають народні танці до запитів сучасної учнівської молоді. Постановки «На полонині», «Незвичайні гуцули», «Там, на горі», «Весілля у Соняхівці» стали творчими візитками колективу. Кожен танець має свій особливий характер і сюжет, включає у себе елементи драматичної дії («Вокзал кохання», «Дівоча молитва»), окремі постановки містять складні акробатичні елементи («Там, на горі», «Екстремальні почуття»).

Для реалізації цих цілей Оксана Богданівна включає у навчальний процес уроки акторської гри і сценічної виразності. Керівник ретельно проводить індивідуальну роботу з учнями, які виявляють особливі здібності до хореографії, підготувала до вступу на факультети хореографії шістьох своїх випускників: Наталію Вірсту, Зоряну Доманчич, Максима Вацика, Андрія Радиша, Вікторію Зеленюк і Андрія Бартошіва. Троє з них уже керують своїми дитячими колективами.

У «Зеленому талісмані» не обмежуються навчальними формами роботи і концертною діяльністю. Уже стало доброю традицією відзначати дні народження у колі гуртківців, проводити різноманітні конкурсно-розважальні програми до свят, родинні вечори, ансамблеві конкурси, влаштовувати походи в гори, організовувати спортивні, творчі та інтелектуальні змагання між дітьми. Керівники колективу докладають чимало зусиль, щоб гуртківці могли оздоровитись і змістовно відпочити. Перебування у літніх таборах на базі НПП «Гуцульщина», озері Світязь і Чорноморському узбережжі Криму згуртовує дитячий колектив.

Ансамбль «Зелений талісман» має усі умови для навчання і тренування. Він є ровесником нашої держави, витримав випробування часом завдяки педагогічній самовідданості і постійному творчому пошуку його керівників.

Наказами Міністерства освіти і науки України «Зеленому талісману» було присвоєно, а, відтак, підтверджено звання «Зразкового художнього колективу».

Мирослав Соколюк,
директор Косівського районного центру дитячої творчості.

«Гуцульський край», №48, 2013 рік.

Facebook коментарі
Share