Протягом 6 місяців 2018 року в Косові, Вижниці та місті Легіоново (Республіка Польща) тривала реалізація заходів Проекту «Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону».

Проект переміг у Конкурсі ініціатив карпатських громад, організованому Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» (м.Львів) та профінансованому за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей, компанії ДТЕК, ПрАТ «Моршинський завод мінеральних вод «Оскар».

13 грудня 2018 року відбулась презентація проекту у м.Вижниці Чернівецької області, а 22 грудня 2018 року такий захід пройде у м.Косові на базі Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини (філії Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Й.Кобринського).

Під час презентації напрацювань спільного Проекту відбудеться дефіле сучасного одягу в стилі етно (авторська колекція тканого одягу Ганни Крижанівської та Зоряни Господарюк та допрем’єрний показ промоційного фільму «Одяг і час».

Також в Музеї відкриється інноваційна виставка. Зусиллями партнерів проекту вперше в Україні буде представлено унікальну виставку, присвячену історію моди передмістя Косова середини ХХ століття. Експонуватимуться музейні та колекційні зразки народного вбрання сіл Вербовець, Старий Косів, Смодна та Черганівка. Експонати доповнять світлини з родинних альбомів місцевих мешканців.

Виставка стала підсумком музейного наукового дослідження та матиме новітні компоненти: часткову адаптацію для осіб з тяжкими порушеннями зору; зразки, яких можна торкатися — реконструйовані копії фрагментів вбрання та аксесуарів; сучасні реконструкції весільних костюмів села Старий Косів середини ХХ століття.

Копії — реконструкції старовинного вбрання та фрагментів одягу виготовили викладачі та студенти Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В.Шкрібляка та Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Facebook коментарі
Share