Подорожувати для мене — це святе. Хто закінчив геофак, виходить звідти із синдромом справжнього туриста-волоцюжника. Як любитель всього українського чи швидше гуцульського, мене заманив у Косів знаменитий косівський базар. Він працює тільки по суботах. Мені вже тричі щастило бувати в Косові — центрі гуцульського краю, але на базарі жодного

Вперше, ще у 2008 році, я відкрила для себе гору Михалкову, на якій діє бугельний підйомник, є спуск для лижників та сноубордистів, прокат потрібного спорядження. Шкода, що сани не здають для тих, хто не вміє на лижах кататись. Тоді ми з друзями зустічали в Косові Новий рік і знімали будинок, горище якого було завалене глиняним розписаним посудом виробленим господарями

Вдруге, вже у 2011 році пізньої осені захотілось повітря — чистого, карпатського. Гуляючи Михалковим лісом, прокладеними велотрасами, звернули не на дорогу, що веде до підйомника, а на дорогу до іншої вершини. Поки ми йшли, був дощ. Буково-грабово-сосновий ліс на вершині замінив березовий гай, який оточував засніжене футбольне поле та дві лавички по боках. Дощ змінився на сніг. Досі жалкую, що не взяла з собою фотоапарат.

Чоловік пані Олі, в якої ми тоді зупинились, був майстром — шив постоли на замовлення. Показав нам свою майстерню.

Котедж Івана Скелі Місцевий краєвид

Восени 2012 року ми провели вихідні у пана Івана Скелі. Чому Скелі? Бо будиночки, які він здає туристам побудовані буквально на скелі і краєвид відкривається з одного боку на гори, а з іншого на гірську річку та скелю, з якої влітку можна успішно стрибати в джерельно чисту воду річки. Пан Іван теж майстер — всі котеджі для туристів і власний маєток він будує сам і ще й добре вино встигає робити.

Цього року я таки побувала на косівському базарі. Чесно кажучи, була на багатьох ярмарках народного мистецтва, але такої великої кількості вишитих хрестиком, гладдю, бісером сорочок, суконь, костюмів не бачила ніде. Тут продають шкіряні вироби: авторські сумки та ремені, глиняний посуд, дерев’яні вироби, картини, гобелени, хустки і багато іншого. Крім того, Косів — місто кондитерських виробів та випічки, яка збирає на базарі чергу покупців.

І це ще не все. Косів — привабливе місто для велотуризму. На автобусній станції є великий стенд-карта веломаршрутів різної складності.

Оксана Ковальова.

Facebook коментарі
Share