На Прикарпатті вже так повелося, що там де є печера — значить Довбуш обов’язково закопав золоті скарби!). Одна із печер з такою ж назвою розташована під полониною Росохата в селі Шешори, Косівського району. А в цій статті піде мова про печеру в Підзахаричах Путильського району Чернівецької області. Хоча ця печера дійсно заслуговує на свою назву, бо Довбуш перебував у 1741-1742 роках навколишніх поселеннях: Вижниці, Путилі, Розтоках, Довгопіллі і за переказами переховувався саме в цій печері.

А в Підзахаричах майже на вершині гори є розсипи великого каміння, як на Протятих. Біля одного каменю є ще табличка, де вказано, що тут вхід в печеру. Чесно кажучи, якби не та позначка, то печери і не знайдеш. Вона більше схожа на шахту — вертикальний спуск серед каміння висотою 2.5-3 м., а потім під землею починається тунель між скель довжиною 7-10 метрів. хоча за переказами раніше вона становила 30 метрів. І справді складається враження, що прохід просто завалений і далі можна ще пройти. Також кажуть, що у часи Довбуша вона з’єднувалася з галицьким берегом Черемошу. Враження від перебування під землею важко описати! Головне не забути взяти ліхтарик, бо без світла немає змісту туди спускатись.

Так як буки на зиму скинули листя, то з вершини було видно Сокільський і Хоминський хребти. Та й піднімаючись до печери теж є чим потішити свої очі — краєвиди чудові!

Обов’язково прочитайте про «Різдвяний велотріп до Печери Довбуша (Підзахаричі)».

Тарас Пасимок

Facebook коментарі
Share