Історико-краєзнавчий музей розташований в селищній раді смт. Кути (приміщення колишньої ратуші кін. XVIII ст.).

Засновано музей на початку 90-х років ХХ століття за ініціативи Омеляна Німця, відомо українського краєзнавця, автора книжок про життя та побут лемків, голодомор та історію розвитку освіти.

Краєзнавчий музей в Кутах – визначна пам’ятка селища, котра зібрала історію краю та охоче ділиться нею з туристами. Для музею було виділено звільнені шкільні приміщення, де навчання більше не проводилося. Власне музей займає відразу декілька кімнат, у кожній із яких зібрані експонати XIX–XX ст. (загальна кількість – понад 1 тис.).

На постійно діючих виставках увазі відвідувачів представлені:

  • вироби з дерева та лози;
  • керамічні вироби;
  • полотняний та суконний одяг;
  • книги з історії культури та освіти України;
  • фотографії, архівні документи, грошові знаки, листівки та матеріали, що розказують про історію заснуванні та діяльність Січових Стрільців, УПА, ОУН тощо.

Серед найбільш відомих експонатів – фрагмент кахлі Олександра Бахматюка (середина ХІХ ст.), дерев’яна миска (ХІХ ст.), атлас народів світу (друга пол. ХІХ ст.) та інші. Також представлені експонати з історії освіти і культури, в тому числі книги початку ХХ ст. українською, польською, німецькою та російською мовами.

Музей надасть можливість ближче познайомитися з історією с. Кути, зокрема, побачити, який одяг носили в будні та святкові дні мешканці, якими предметами користувалися у побуті та ін.

Читайте по темі:

Гуцульщина. Дещо з Косівщини. Кути. Дописи з краю

Лікар Остап Селянський — історія життя

Також цікаво глянути:

Facebook коментарі
Share