Кредитна спілка — це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об’єднаннями на кооперативних засадах для задоволення потреби її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об’днаних грошових внесків членів кредитної спілки.

З пропозицією про заснування КС «Косівська» виступив п. Петро Микуляк, голова Української Кооперативної Ради Канади під час його візиту до Косова у квітні 1997 року.

Установчі збори членів кредитної спілки відбулись 11 квітня 1997 року. Головою зборів було обрано Володимира Копчука,секретарем – Олену Рудку. Засновницьку Угоду підписали Володимир Копчук, Василь Радиш, Юрій Лепкалюк, Олена Рудка, Зоряна Яремій. На Установчих зборах було вирішено прийняти Статут кредитної спілки, засновницьку Угоду і ряд інших нормативно-правових документів. Головою Правління кредитної спілки було обрано Оксану Довгун.

З моменту заснування і до серпня 2001 р. кредитна спілка свого приміщення не мала, її прихистив у своїй світлиці Конгрес Українських Націоналістів (нині тут Музей історії визвольної боротьби на Гуцульщині). Тут ми працювали до червня 2001 р. поки не відремонтували приміщення, надане нам в оренду.  13 червня 2001 р. ми почали працювати в орендованому приміщенні, яке викупили в грудні 2001 р.

Одночасно з нарощуванням активів спілки та обслуговуванням клієнтів, працівниками КС „Косівська” при допомозі членів Правління, Наглядового Комітету та активних членів спілки проводився ремонт та переобладнання уже власного приміщення.

Становлення КС „Косівська” також відбувалося не так легко і швидко. Працівники КС  поряд з обслуговуванням членів спілки займались ремонтом, перебудовою, переобладнанням та придбанням будівельних матеріалів. З часом було придбано ще декілька кімнат, які потребували ремонту і реконструкції. Працівникам КС О. Довгун, М. Печижак, З. Яремій в ремонті та реконструкції приміщення допомагали: Андрій Лаврук, Зіновій Библюк, Роман Кабин, Володимир Довгун, Тарас Фокшей, Василь Братівник, Михайло Печижак, Володимир Яремій, Іван Юсипчук. Праця всіх заслуговує на слова щирої подяки.

Довіра один до одного, взаєморозуміння і повага стали основним девізом працівників і членів кредитної спілки.

Добре підібрані кадри, високо інтелігентні взаємовідносини привернули увагу сотень, а потім і тисяч людей. В КС „Косівська” ви отримаєте не лише фінансову підтримку, але і добру пораду, як краще скористатися з кредиту, як вміло і вчасно його повернути.

Успіх нашої кредитівки з року в рік визначається не тільки якісними послугами для усіх її членів, належним керівництвом, а також і власним успіхом кожного окремого спілчанина, як результат його особистого вкладу.

Facebook коментарі
Share

Спеціальна пропозиція

Членами кредитної спілки можуть бути лише фізичні особи, об’єднані певною спільною ознакою. Саме тому, коли мова йде про такі об’єднання, зазвичай кажуть, що кредитні спілки створюють і вони діють на базі певної спільноти людей, або ж, іншими словами, поля членства. Перелік таких ознак визначається Законом України «Про кредитні спілки» від 20 грудня 2001 року №2908- ІІІ, який є основним актом, що визначає організаційні, правові та економічні засади створення та діяльності кредитних спілок.