У Косівському районі, а саме в селі Яворів, відкрито ще одну цікаву туристичну атракцію — «Гуцульська сироварня» — місце, яке точно сподобається гостям та туристам краю і особливо шанувальникам здорового харчування із збереженням національних гастротрадицій, місцевої кухні, традиційного застілля.

Ми потрапляємо на справжню екоферму та бачимо, як готуються сири гауда, пармезан, качота та гуслінка. Куштуємо все, що пропонують, та слухаємо про процес виготовлення.

Це місце, яке точно сподобається гостям та шанувальникам такого напрямку, як «slow food» — здорове харчування із збереженням національних гастротрадицій, місцевої кухні, а також популяризація культури традиційного застілля. Тут є дегустаційний зал, колиба, а також демонстраційні зали, де можна подивитися, як виготовляються гуцульські сири.

Щоб потрапити до сироварні, потрібно спочатку пройти десяток сходинок до мальовничого місця над самою річкою. Зробити тут на пам’ять фото просто необхідно. На полонині пасуться сотні кіз та цапів. За цим цікаво спостерігати, особливо за видом, який відкривається навкруги.

Далі одягаємо халати та заходимо до сараю, де живуть ці тваринки. Бачимо весь процес здобування козячого молока, з якого потім і робиться той самий, відомий та смачний козячий сир.

Після прогулянки фермою, зголоднівши, ідемо до дегустаційної зали. Тут є крамниця з сирами, бриндзою, чаями та іншими гуцульськими смаколиками. Можна продегустувати та придбати щось для себе чи для родини, друзів, колег.

На ватрі вже розпалюють каструлю, будемо дивитися як готується сир. А в дегустаційній залі вже готові прибори для дегустацій, а також кілька видів сирів, мед та домашнє вино.

Їхати додому скоро не захочеться, але на виході варто обов’язково зробити фото біля екоферми та тими ж мальовничими сходинками, що над рікою, повертаємось назад.

Насмакувавшись, купуємо гастроподарунки друзям, кумам, сусідам і не забудьте про боса. Бо розповідати їм про гастрономічну Косівщину ви будете ще довго.

На Косівщині влаштували відкритий кінотеатр

У селі Яворів реалізували проєкт, який став одним із переможців щорічного Обласного конкурсу проєктів та програм місцевого розвитку органів місцевого самоврядування.

Це село Яворів, і це кінотеатр на відкритому просторі, який споруджено біля вже відомої гастрономічної локації «Гуцульська сироварня».

Популярна туристична атракція «Гуцульська сироварня» – місце для шанувальників здорового харчування із збереженням національних гастротрадицій, місцевої кухні, традиційного застілля. Під час відвідування «Гуцульської сироварні» гості мають змогу ознайомитись з екофермою та побачити весь процес приготування сиру із козячого молока.

Також варто відвідати

Facebook коментарі
Share