Гора Остра (Острий), висотою 584 метри над рівнем моря, розташована на межі міста Косів та села Город, а з лівого боку омивається річкою Рибниця. Гора тягнеться у формі хребта і вкрита буковим лісом та частково модриною.

«Острий» по-гуцульськи означає гострий і це дійсно відповідає стрімким скелястим схилам гори, на яку не так легко піднятись.

Через пожежу на вершині гори і, як наслідок, відсутність дерев – гора стала приваблива для туристів та косівчан через неймовірні краєвиди. З Острого, як на долоні, — видно весь Косів та сусідні села. Також, добре проглядаються і всі «горби», що оточують наше рідне місто немов підковою: гора Михалків (найвища точка Косова), Міська Гора, хребет Каменистий, Голиця та Сопка (Стіжки, Зіняків Верх).

На сьогодні, Острий — це гора-загадка! Мало хто знає про її існування і ще менше людей там бували, не кажучи вже про туристів. То й не дивно, адже вся вершина була заліснена – краєвидів чи якихось цікавинок не було. Але зараз там найкращий краєвид на Косів,

Загалом на гору можна потрапити різними маршрутами. Починається підйом від братської могили, в селі Город. Орієнтиром служить великий курган із білим залізним хрестом. Дійти туди можна вулицею над Гуком і потім дерев’яною кладкою перейти до кургану. Або йти паралельною вулицею Івана Франка (Облазом).

Нещодавно, за ініціативи активіста та тургіда Тараса Пасимка, з Програми розвитку туризму в районі профінансовано оглядовий майданчик, який збудував та облаштував НПП «Гуцульщина». Місцина стала улюбленим місцем відпочинку косівчан і туристів, а влітку активно використовується для занять йоги.

Фото: Андрій Близнюк, Володимир Меленчук, Тарас Пасимок

Facebook коментарі
Share