На всій гірській ділянці Рибниці знаходяться численні водоспади-пороги — гуки. Косівські водоспади гуки є геологічною пам’яткою природи місцевого значення. Вони розташовані на південно-західній околиці Косова, між горами Острий та Стіжки. Найбільший “Перший Гук” утворений шляхом розмивання м’яких шарів ґрунту, зокрема — сланців і пісковиків.

Вище по течії, де Рибниця малює змійку поміж скель і розташоване урочище Скелі (або «Скали» по-місцевому). В урочищі є цікаві геологічні відслонення, а в окремих місцях скелі досягають висоти 15 метрів. Ця місцина — друге по популярності після Гуку місце літнього відпочинку косівчан та туристів. На берегах є багато місць для відпочинку та фотосесій.

6 липня, на «Скалах», по вулиці над Гуком, відбулося масштабне відзначення древнього народного свята Купала. Місце проведення святкування теж було вибране дуже вдало, адже широка долина річки Рибниця та невеликий острівець посередині річки, — ідеально підходили для багаття і танців. «Скали» — то красиве місце, де високі кам’янисті береги утворюють мальовниче водяне плесо. І хоча «Скали» мають величезний туристичний потенціал, проте там досить рідко бувають косівчани і гості нашого містечка.

Вище урочища Скелі в Рибницю впадає потік, що бере початок зі схилів гори Михалкова, протікає зі східного боку гори Остра (Гострий) та впадає в річку Рибниця вище урочища (вул. І. Франка). Потік цікавий тим, що в його руслі налічується не менше п’яти живописних водоспадів, середня висота яких біля 2-ох метрів. Особливо красиві вони в повноводний період після дощових поводків.

Facebook коментарі
Share