Явірник розташований у межах Надвірнянського району та Яремчанської міської ради Івано-Франківської області.

Висота — до 1467 м. Складається переважно з пісковиків, які утворюють на південно-західних схилах і в пригребеневій частині кам’яні розсипища і круту урвисту стінку, завдовжки 2,5 км.

Домінують ялицево-ялинові ліси, є осередки сосни. З півдня протікає річка Женець (ліва притока Пруту), на якій розташований Женецький водоспад.

Хребет складається з таких вершин: Явірник-Ґорґан (1467 м), Ґорґан Явірницький (1431,6), Женець (1414,2), Буковець (1223,9), Круглоявірник (1221,6). Та низки полонин: Явірник, Прутинок, Явір, Катерина, Буковець, Береза тощо.

Найближчі населені пункти: м. Яремче (на півночі), с. Микуличин (на сході), с. Татарів (на південному сході).

Хребет Явірник є популярним у пішохідних маршрутах вихідного дня. Походи, як правило, здійснюються через полонину Явірник на гору Ґорґан Явірницький.

З Яремчі через полонину Явірник пролягають туристичні маршрути в напрямку Женця та далі на Хом’як—хребет Синяк. За часом підйом на Явірник з Яремча займає від 2,5 до 4 годин (залежно від ваги вантажу).

З вершин Яворника видно гори Довбушанку, Синяк, Хом’як (на заході та півдні), а також чимало гір Покутсько-Буковинських Карпат (на сході).

На замітку:

Facebook коментарі
Share