Музей неповторного співця гуцульського краю з Рожнова діє у будинку, де живе і працює Григорій Васильович Пилип’юк.

Серед його перших відвідувачів були — учні місцевої школи під керівництвом Л.Д.Марчук. Відвідали музей керівники районного рівня, Рожнова, а також жителі сусідніх сіл: Новоселиці, Рибного, Кобаків. Господар переобладнав одну кімнату в експозиційний зал, де розмістив музичні інструменти фабричного виробництва (труба, кларнет, саксофон, гармошка, баян) і саморобні (сопілка, свистульки, дримба, ложки, тарелі, гребінки) і багато іншого.

Григорій Пилип’юк є унікальним музикантом, автором багатьох пісень: від козацьких, повстанських, патріотичних і молодіжних — до жартівливих буденних.

Серед цікавих набутків музею — твори заслужених митців: Гнатюка, Матвієнко, Білаша, Яремчука та інших — заслужених і народних артистів України.

У Рожнові діє музей Григорія Пилип’юка

Сьогодні музей і його експонати — це унікальний культурний заклад для виховання нашої молоді. Григорій Васильович організовує цікаві зустрічі з дітьми, людьми різних поколінь дозволяє кожному грати на тому чи іншому інструменті. Від цього і сам отримує задоволення, і щиру подяку від відвідувачів — за сумлінну працю і любов до мистецтва. У його архіві — сотня авторських пісень. Хочеться Г.В.Пилип’юку, щоб знайшлися небайдужі і допомогли видати збірку унікальних музичних творів для молоді.

Нехай щастить Григорію Васильовичу на музично-мистецькій ниві.

Я. Ватаманюк. Фото автора.

«Гуцульський край», №31, 12.08.2016 року

Facebook коментарі
Share