Історія, з якою хочемо сьогодні поділитись, почалась навесні 2022 року з трьох рулонів спеціалізованої тканини, які передала благодійниця з Німеччини Katrin Gerz нашому косівському другу Едуарду Радишу.

Загальна довжина матеріалу становила 150 метрів. Виклики часу вимагали швидкого рішення щодо його застосування, виходячи з першочергових потреб українських військових.

З волонтерами громадської організації «Туристична асоціація Гуцулія» вирішили використати даний матеріал для пошиття тактичних сумок для силових станцій. Дані станції виготовляють волонтери в місті Івано-Франківську, вони є оптимальні за потужністю, пристосовані для роботи в польових умовах і користуються попитом у військових.

Так виглядає станція потужністю 1,8 кВт.

Для пошиття сумок ми домовились про співпрацю з власницею швейного цеху Іриною Фаїк. Її обрали через те, що вона та її працівники після 24 лютого, на волонтерських засадах, виготовляли підсумки для тактичних аптечок, розвантажувальні поясні системи. Окрім того, в Ірини працюють швеї, які були змушені залишити свої домівки внаслідок того, що там, де вони проживають, — йде війна (внутрішньо-переміщені особи).

Ірина Фаїк розробила модель тактичної сумки, а виробники станцій визнали дану модель найкращою.

Для того, щоб модернізувати швейне виробницто, нам вдалось у співпраці з нашими партнерами з Громадської організації «Закарпатська спілка місцевого розвитку» забезпечити дві професійні швейні машини.

Зробивши розрахунки, з 150 м тканини вдалось пошити 85 тактичних сумок.

Виготовлення сумок оплачувалося виробниками станцій. Це дало змогу забезпечити заробітною платою працівників швейного цеху, в тому числі і швей, які є переселенцями. Так, як вартість сумок входила у загальну вартість станцій, нам вдалося вартість матеріалу конвертувати в оплату однієї станції для бійців ССО (Сили Спеціальних Операцій)

Крім того, вдалося частину зекономлених на тканині коштів (дякуючи майстерності закрійника, який раціонально розпланував кожен сантиметр тканини) спрямувати на виготовлення унікальної силової станції для командно-штабної машини ССО потужністю 8,8 кВт.

У загальному підсумку: допомога німецької благодійниці у вигляді матеріалу дала можливість запустити виробництво тактичних сумок для силових станцій, модернізувати виробництво, забезпечити роботою внутрішньо-переміщених осіб, пошити 85 сумок, профінансувати придбання станції потужністю 1,8 кВт, а також – передати частину коштів на унікальну станцію для командно-штабної машини, а також – додатково профінансувати придбання 50 м матеріалу для пошиття наступної партії сумок.

Слава Україні! Перемога буде за нами!

Ростислав Мартинюк
голова ГО «Туристична асоціація Гуцулія»

Facebook коментарі
Share